کد خبر: ۵۱۳۱
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸
کد پیشنهاد : ۵۶۵۴۸
تاریخ ثبت پیشنهاد : ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
وزارت ورزش و جوانان، پیشنهاد واگذاری حق استفاده، بهره برداری و نگهداری از اماکن ورزشی تحت مدیریت این وزارت به خیران، شورا‌های اسلامی روستا،‌ دهیاری‌ها و هیئت‌های ورزشی را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارائه نموده است.

پیشنهاد واگذاری حق استفاده، بهره برداری و نگهداری از اماکن ورزشی به خیران، شورا‌های اسلامی روستا و دهیاری‌ها و هیئت‌های ورزشی

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» شماری از اماکن ورزشی تحت مدیریت وزارت ورزش و جوانان از جذابیت های اقتصادی لازم برای ورود و همکاری بخش غیردولتی در زمینه بهره برداری و نگهداری برخوردار نیستند ضمن اینکه ادارات کل ورزش و جوانان استانی با مشکلات مختلفی در زمینه های مالی، بهره برداری و نگهداری از این اماکن مواجه هستند.

لذا باتوجه به ظرفیت های بالقوه خیران، شوراهای اسلامی روستا، دهیاری ها و هیئت های ورزشی برای نگهداری و بهره برداری از این محیط ها، وزارت ورزش و جوانان به استناد تبصره (۵) ماده (۶۹) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، پیشنهاد واگذاری حق استفاده، بهره برداری و نگهداری از این اماکن ورزشی به نهادهای مربوط به صورت مدت دار را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارائه نموده است.

براساس این پیشنهاد، وزارت ورزش و جوانان مجاز است به منظور بهره برداری و نگهدای از اماکن ورزشی با حفظ مالکیت دولت از طریق روش های زیر اقدام نماید:

- در اماکن ورزشی واقع در مناطق روستایی، حق استفاده، بهره برداری و نگهداری این اماکن را برای مدت تا سه سال به شوراهای اسلامی روستا و دهیاری ها محول نماید.

- در اماکن ورزشی که بیش از ۳۰ درصد سرمایه اجرای پروژه (اعم از عرصه، اعیان و تجهیزات) توسط مجمع خیران دارای مجوز فعالیت از وزارت کشور یا مؤسسات خیریه و عام المنفعه تأمین شده است حق استفاده، بهره برداری و نگهداری این اماکن را در صورت تقاضای سرمایه گذاران فوق، برای مدت تا سه سال به ایشان محول نماید.

- درخصوص اماکن ورزشی تخصصی در سطح کشور که بنا به تشخیص وزارت ورزش و جوانان، استفاده از آن‌ها توسط هیئت های ورزشی ذی‌ربط ضروری است واگذاری حق استفاده، بهره برداری و نگهداری آن مکان به این هیئت ها برای مدت تا سه سال مجاز است.

- وزارت ورزش و جوانان موظف به نظارت مستمر بر بهره برداری و نگهداری از این اماکن و ارائه خدمات به متقاضیان است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون