کد خبر: ۵۱۰۰
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸
کد پیشنهاد : ۵۶۵۲۳
تاریخ ثبت پیشنهاد : ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درخواست صدور مجوز انتقال اسناد رسمی دو پلاک ثبتی واقع در نجف آباد استان اصفهان از وزارت جهاد کشاورزی به نام مسجد و حسینیه نصیر را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارائه نموده است.

ارائه درخواست صدور مجوز انتقال اسناد دو پلاک ثبتی به مسجد و حسینیه نصیر

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» حسب گزارش سازمان اوقاف و امور خیریه (اداره مربوط در شهرستان نجف آباد) مرحوم حسینعلی خوشاوی در سال های اول انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، قسمتی از دارایی خود را تحت عنوان ثلث (یک سوم) به مسجد و حسینیه نصیر واقع در شهرستان نجف آباد اختصاص داده است.

باتوجه به شرایط آن دوران، بدون توجه به محتوای وصیت نامه، ثلث دارایی مورد نظر توسط وصی آن مرحوم در اختیار واحد پشتیبانی جهاد سازندگی وقت شهرستان یاد شده قرار گرفته  و به تدریج توسط جهاد سازندگی تملک می شود که پس از جنگ و تشکیل وزارت جهاد کشاورزی، تحت مالکیت وزارت‌خانه یادشده قرار گرفته است.

باتوجه به مراتب فوق و نیز استفتائات انجام شده از مراجع عظام تقلید و تأکید ایشان بر ضرورت عمل به وصیت نامه و صرف در مسجد و حسینیه مذکور، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درخواست صدور مجوز انتقال اسناد رسمی املاک مربوط از وزارت جهاد کشاورزی به نام مسجد و حسینیه نصیر را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارائه نموده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون