کد خبر: 51
تاریخ انتشار: شنبه 4 ارديبهشت 1395 - 09:42
بسمه تعالی

در جلسه امروز صبح هیات دولت به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی رییس جمهور، استاندار خراسان جنوبی با ارایه گزارشی درخصوص وضعیت کشاورزی، صنعت، تجارت خارجی، حمل و نقل و مسکن استان، آخرین اقدامات انجام شده در زمینه طرح های مصوب سفر رییس جمهور به خراسان جنوبی را تشریح کرد.
بر اساس این گزارش، میزان سرمایه گذاری در بخش کشاورزی استان خراسان جنوبی در سال 94 نسبت به سال 92 با 
11 درصد رشد همراه بوده که شامل رشد سه درصدی در تعداد طرح ها و رشد 83 درصدی در زمینه اشتغال و افزایش 36 درصدی میزان خرید گندم است. 
همچنین در بخش صنعت و معدن نیز این استان دارای رشد 245 درصدی در زمینه سرمایه گذاری در بخش صنعت در سال 94 نسبت به سال 92 بوده که به تبع آن تعداد طرح ها و اشتغال در این بخش به ترتیب با رشد 46 و 43 درصدی همراه است. همچنین در زمینه سرمایه گذاری در بخش معدن، این استان در سال 94 نسبت به سال 92، 50 درصد رشد داشته است.
احداث و بهره برداري از 95 كيلومتر باند دوم راه های مواصلاتی استان، احداث و بهره برداري از 440 كيلومتر  راه روستايی در سطح استان، اجراي روكش آسفالت حدود 1,190  كيلومتر از راه هاي مواصلاتي استان و تكميل عمليات زيرسازي 200 كيلومتر بزرگراه در استان از مهم ترین اقدامات انجام شده در این استان در حوزه حمل و نقل است. در بخش مسکن استان نیز از تعداد 246ر31 واحد مسکن مهر تعهد شده، تاکنون تعداد 418ر28 واحد افتتاح و تنها تعداد 828ر2 واحد باقی مانده که تاکنون با رشد فیزیکی 75 درصدی همراه بوده است. تهیه طرح هادی برای 30درصد روستاهای بالای 20 خانوار استان در دو سال اخیر، اجرای طرح های روستایی برای 28 درصد روستاهای بالای 20 خانوار و مقاوم سازی 5000 واحد مسکن روستایی از دیگر اقدامات صورت گرفته در بخش مسکن استان است.
همچنین استاندار خراسان جنوبی به اقدامات ستاد استانی راهبری و مدیریتی اقتصاد مقاومتی جهت پیگیری حل مشکلات واحدهای تولیدی استان و واگذاری طرح ها و پروژه ها اشاره و مباحث مورد نظر را در این زمینه بیان کرد.
از دیگر مصوبات امروز هیات وزیران اصلاح آیین نامه نحوه آموزش اتباع خارجی در ایران بود. این آیین نامه با هدف رفع مشکلات ثبت نام و ادامه تحصيل برخي از كودكان اتباع خارجی به ویژه کودکان افغاني و در راستای دستور مقام معظم رهبري مبني بر اينكه هيچ كودك افغاني نبايد از تحصيل باز بماند، اصلاح و به تصویب رسید.
تعیین شرح تفصیلی وظایف و اختیارات شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری، از دیگر مصوبات جلسه امروز هیات وزیران بود. این وظایف شامل سیاستگذاری و برنامه ریزی کلان، حمايت و تأمين منابع حوزه های علوم، تحقیقات وفناوری و نیز هماهنگي، پایش و ارزيابي است.


ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف