کد خبر: ۵۰۸۷
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸
کد پیشنهاد : ۵۶۵۱۵
تاریخ ثبت پیشنهاد : ۱۳۹۸/۰۲/۰۸
باتوجه به شرایط ناهموار و کوهستانی موقعیت اجرای پروژه برقی‌سازی راه آهن گرمسار – اینچه برون، وزارت راه و شهرسازی، درخواست صدور مجوز لازم جهت ثبت سفارش و واردات خودرو‌های عملیاتی خاص برای تردد در مسیر مربوط از سوی پیمانکار خارجی را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارائه نموده است.

ارائه درخواست صدور مجوز واردات تعدادی خودرو برای پروژه برقی سازی راه آهن گرمسار - اینچه برون

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» با انعقاد قرارداد برقی‌سازی راه آهن گرمسار – اینچه برون بین شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران و شرکت راه آهن بین المللی روسیه از محل اعتبارات فاینانس دولت روسیه و اخذ مجوزهای قانونی لازم، روند اجرایی پروژه با گشایش اعتبار اسنادی مربوط به زودی آغاز می شود.

باتوجه به شرایط ناهموار و کوهستانی موقعیت اجرای این پروژه و ضرورت تأمین خودروهای عملیاتی خاص برای تردد در مسیر مربوط از سوی پیمانکار، وزارت راه و شهرسازی درخصوص ثبت سفارش و تسریع در روند ورود خودروهای موردنظر، مکاتبه ای با وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام داده که تاکنون نتیجه موردنظر محقق نشده است.

با توجه به اینکه خودروهای مذکور صرفا برای استفاده در پروژه مذکور در استان های گلستان، مازندران، سمنان و تهران مورد استفاده قرار می گیرد و در پایان پروژه، در اختیار کارفرما (شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران) قرار خواهد گرفت لذا وزارت راه و شهرسازی درخواست صدور مجوز لازم جهت ثبت سفارش و واردات این خودروها از طریق نمایندگی رسمی شرکت روسی در جمهوری اسلامی ایران را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارائه نموده است.

گفتنی است ورود خودروهای موردنظر، مستلزم ثبت سفارش در سامانه وزارت صمت است و ممنوعیت ثبت سفارش برابر اعلام وزارت مذکور، مانع تحقق تأمین خودروهای مورد نظر نگردیده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون