کد خبر: ۵۰۷۰
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
کد پیشنهاد : ۵۶۵۰۳
تاریخ ثبت پیشنهاد : ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
استانداری قم به هیئت وزیران پیشنهاد کرده است تا سازمان ملی زمین و مسکن ملزم به واگذاری عرصه‌ها با کاربری خدماتی به دستگاه‌ها با اخذ اوراق خزانه شود.

درخواست استانداری قم برای واگذاری اراضی با اخذ اوراق خزانه توسط سازمان ملی زمین و مسکن

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» مالکیت اراضی با کاربری های خدماتی مانند آموزشی، درمانی و... در شهرهای جدید و سایت های مسکن مهر و یا سایر عرصه ها در اختیار سازمان ملی زمین و مسکن از زیرمجموعه های وزارت راه و شهرسازی است.

این سازمان، عرصه های خدماتی و زمین‌ها را به قیمت تمام شده به دستگاه های اجرائی مرتبط از جمله وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت و درمان جهت احداث مدرسه، درمانگاه و بیمارستان واگذار می‌کند که هزینه این انتقال باید از محل اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه ای استانی پیش بینی و پرداخت شود.

طبق الگوی مالی و اعتباری سال‌های اخیر مبنی بر واگذاری اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای به صورت اوراق خزانه، پرداخت اعتبارات نقدی از طریق دستگاه‌های اجرائی جهت تملک زمین با کاربری‌های مرتبط مقدور نیست بنابراین استانداری قم درخواست کرده است تا هیئت وزیران، سازمان ملی زمین و مسکن را ملزم به واگذاری این عرصه‌ها و انتقال مالکیت آنها به دستگاه‌ها با اخذ اوراق خزانه کند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون