کد خبر: ۵۰۱۹
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸
کد پیشنهاد : ۵۶۴۸۸
تاریخ ثبت پیشنهاد : ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
نظر به اهمیت موضوع ارتقای فناوری و رقابت‌پذیری فعالان حوزه کفش و مصنوعات چرمی دراستان آذربایجان شرقی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، پیشنهاد ایجاد شهرک فناوری چرم، کفش و مصنوعات چرمی تبریز را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارائه نموده است.

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با هدف نفوذ و رسوخ فناوری در واحدهای صنعتی به ویژه بنگاه های کوچک و متوسط، اقدام به تأسیس شهرک های فناوری می نماید. در این راستا تاکنون هفت شهرک فناوری در حوزه های تخصصی در استان های مختلف کشور ایجاد و شش شهرک نیز به بهره برداری رسیده است.

بر این اساس و نظر به اهمیت موضوع ارتقای فناوری و رقابت‌پذیری فعالان حوزه کفش و مصنوعات چرمی دراستان آذربایجان شرقی و در راستای اجرایی نمودن مصوبات سفر رئیس جمهوری به این استان و بازدید ایشان از بازار کفش تبریز و تصمیمات اخذ شده در خصوص ایجاد شهرک فناوری چرم، کفش و مصنوعات چرمی تبریز به منظور رفع مشکلات واحدهای مذکور، وزارت صنعت، معدن و تجارت به استناد بند (۸) ماده واحده اصلاح قانون راجع به تأسیس شرکت شهرک‌های صنعتی ایران - مصوب ۱۳۷۶ – پیشنهاد ایجاد شهرک فناوری با زمینه تخصصی عنوان شده را جهت طی مراحل قانونی و صدور مجوزهای مربوط به هیئت دولت ارسال کرده است.

گفتنی است روند بررسی پیشنهاد فوق در کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست هیئت دولت، طی روزهای آتی آغاز خواهد شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون