کد خبر: ۴۹۵۳
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۸
نوع مصوبه : تصویب نامه
تاریخ تصویب : ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
شماره مصوبه : ۵۶۴۳۸/۱۲۱۳
با تصویب هیئت دولت بیش از سه هزار میلیارد ریال به صورت هزینه‌ای و ۸۶۰ میلیارد ریال به صورت تملک دارایی سرمایه‌ای برای بازسازی مرحله اول بخش‌های خسارت‌دیده ناشی از سیل فروردین ماه در برخی از استان‌ها در اختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار می‌گیرد تا با لحاظ پوشش بیمه‌ای واحد‌های خسارت دیده، برابر قوانین و مقررات هزینه شود.

اختصاص اعتبار برای جبران خسارت واحدهای مسکونی و لوازم آسیب‌دیده واحدهای تجاری مناطق سیل زده کشور

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» هیئت وزیران در جلسه ۱۱ فروردین ۱۳۹۸ به پیشنهاد وزارت کشور و تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور با اختصاص مبلغ سه هزار و ۲۶۶ میلیارد و ۶۱۵ میلیون ریال به صورت هزینه‌ای و مبلغ ۸۶۰ میلیارد ریال به صورت تملک دارایی سرمایه‌ای از محل منابع ماده (۱۲) قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور برای بازسازی مرحله اول بخش‌های خسارت‌دیده ناشی از سیل فروردین ماه در برخی از استان‌ها، موافقت کرد.

هم‌چنین، مبلغ ۹ هزار و ۳۸۷ میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت (با سود و کارمزد چهاردرصد در مناطق روستایی و پنج درصد در مناطق شهری) با راهبری بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از طریق بانک‌های عامل با معرفی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بین آسیب‌دیدگان ناشی از سیل فروردین ماه برخی استان‌ها با ضمانت زنجیره‌ای به منظور بازسازی واحدهای مسکونی و تجاری شهری و روستایی با لحاظ پوشش بیمه‌ای واحدهای خسارت دیده، پرداخت می‌شود. گفتنی است، بدهی و معوقات و چک برگشتی احتمالی آسیب‌دیدگان به بانک‌ها مانع از دریافت این تسهیلات نخواهد بود.

افزون بر این، تسهیلات بانکی برای جبران خسارت لوازم آسیب‌دیده واحدهای تجاری شهری و روستایی از محل تسهیلات بانکی معیشتی تا سقف هر واحد مبلغ ۴۵۰ میلیون ریال با لحاظ پوشش بیمه‌ای واحدهای خسارت دیده، تأمین و پرداخت خواهد شد.

گفتنی است، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی موظف است گزارش عملکرد این تصویب‌نامه را در مقاطع زمانی سه ماهه به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال نماید.

 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون