کد خبر: ۴۹۳۶
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردين ۱۳۹۸
صفحه اول >> صفحه نخست >> عمومی
سلطانی فر:
وزیر ورزش و جوانان گفت: بیش از یک هزار فضای ورزشی برای اسکان سیل زدگان در استان‌های مختلف اختصاص یافته است.

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» به نقل از ایرنا، مسعود سلطانی فر روز دوشنبه ۱۲ فروردین ماه در حاشیه بازدید از سد و نیروگاه دز در خوزستان افزود: امسال را با توجه به نزول باران و رحمت الهی با عملیات امداد و نجات و پشتیبانی از مناطق سیل زده آغاز کردیم که با توجه به تأکید رییس جمهوری مبنی بر کمک رسانی دستگاه های اجرایی، وزارت ورزش نیز تمام امکانات خود را برای این کار بسیج کرد. 

وی بیان کرد: وزارت ورزش و جوانان بیش از یک هزار مکان ورزشی شامل سالن های سرپوشیده و روباز را در اختیار ستاد مدیریت بحران قرار داده و تاکنون ۶۰۰ مکان استفاده شده است. 
وزیر ورزش و جوانان افزود: دو هزار و ۵۰۰ سازمان مردم نهاد وزارت ورزش و جوانان همراه با ۱۴ هزار هیئت ورزشی، آمادگی لازم را برای کمک رسانی به استان های سیل زده و پشتیبانی از آن ها دارند. 
وی گفت: هیئت های اتومبیل رانی، پزشکی و نجات غریق از سراسر کشور به مناطق سیل زده اعزام شده اند و در حال انجام عملیات های امداد و نجات تا پایان شرایط اضطراری هستند. 

اخذ بیشترین سهمیه المپیک ۲۰۲۰ از اهداف وزارت ورزش است 
سلطانی فر در بخش دیگری از سخنان خود یکی از اهداف وزارت ورزش و جوانان را در امسال اخذ بیشترین سهمیه المپیک ۲۰۲۰ بیان کرد و گفت: گرفتن سهمیه های مختلف رشته های المپیکی برای حضور مقتدرانه و گسترده تر در المپیک ۲۰۲۰ هدف گذاری شده است. 
وی افزود: بیشتر مسابقات انتخابی المپیک در رویدادهای بین المللی امسال در نقاط مختلف کشور انجام و کسب سهمیه می شود که امیدواریم حضور آبرومندی در رشته های مختلف المپیک توکیو داشته باشیم. 
سلطانی فر برگزاری المپیاد استعداد ورزشی را از دیگر برنامه های امسال این وزارت خانه بیان کرد و گفت: برگزاری المپیاد استعداد ورزشی پس از سال ها توقف، از پارسال در مقاطع سنی ۱۲ تا ۱۵ سال آغاز شده است. 
وزیر ورزش و جوانان افزود: این المپیاد ورزشی پارسال با حضور ۴۰۰ هزار نفر از سراسر کشور کار خود را آغاز کرد و امسال نیز در تابستان تداوم خواهد یافت. 
وی گسترش ورزش های همگانی را در امسال از دیگر اهداف وزارت ورزش و جوانان دانست. 

مکان های ورزشی در بخش های روستایی کشور توسعه می یابند 
وزیر ورزش و جوانان گفت: اکنون در مجموع هشت هزار و ۷۰۰ مکان ورزشی در کشور وجود د ارد که در کنار سه هزار مکان ورزشی نیروهای مسلح و مکان های ورزشی کارگری، شهرداری و آموزش و پرورش در اختیار مردم هستند. 
وی با بیان اینکه مناطق شهری کمبودی از نظر فضای ورزشی ندارند، افزود: کمبودها در بخش های روستایی و مرزی است که امسال تمرکز بر تکمیل طرح های نیمه تمام است تا بتوانیم عدالتی در این خصوص به وجود آوریم. 
اسحاق جهانگیری روز دوشنبه برای بررسی وضعیت سیلاب در خوزستان وارد این استان شد. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزیر ورزش و جوانان معاون اول رییس جمهوری را در این سفر همراهی می کنند. 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: