کد خبر: ۴۹۳۵
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردين ۱۳۹۸
صفحه اول >> صفحه نخست >> عمومی
نمکی:
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بیماری عفونی قابل توجهی در جریان سیلاب اخیر در استان‌های سیل زده کشور مشاهده نشده است.

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» به نقل از ایرنا، سعید نمکی روز دوشنبه ۱۲ فرودین ماه در جریان دیدار از سد و نیروگاه دز افزود: نخستین گزارش سیلاب از گمیشان و آق قلا در استان گلستان از ۲۵ اسفند رسید که ستاد ویژه ای به فرماندهی بنده برای کنترل اوضاع بهداشتی در وزارت بهداشت تشکیل شد.

وی اضافه کرد: این ستاد به تمام رؤسای دانشگاه های علوم پزشکی اعلام آماده باش کرد و تأکید شد که هیچ یک از رؤسا به مرخصی نروند.
وی گفت: با وجود ایجاد مشکل برای هموطنان در جریان سیلاب از جمله اتفاقات تلخ شیراز، کمترین عارضه را در این حجم از بارندگی شاهد بودیم و هم اکنون نیز تمام تیم های بهداشت محیط وزارت بهداشت فعال هستند.
نمکی با بیان اینکه رسیدگی به مصدومان و آسیب دیدگان به خوبی انجام شد، افزود: با همکاری مردم و سازمان های مختلف، رسانه ها، ارتش و سپاه و نیروهای کمکی و با وجود حجم بالای بارندگی و سیلاب، کمترین عارضه ایجاد شد.
وی بیان کرد: با توجه به انجام روزانه ۵۰۰ مورد نمونه برداری آب در سطح کشور، تاکنون هیچ آلودگی آب یا عفونت های روده ای ناشی از آب آلوده به ما گزارش نشده و همکاران شبانه روز مراقبت می کنند ضمن اینکه توزیع آب معدنی نیز توسط همکاران در حال انجام است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: تاکنون ۴۶ مورد تلفات در کشور داشته ایم که بیشترین تعداد یعنی ۲۱ نفر مربوط به چند دقیقه نخست حادثه سیلاب شیراز است.
وی با تأکید بر لزوم تخلیه منازل درصورت اعلام مسئولان، به مردم توصیه کرد مسافرت در این روزها را لغو و نیز از نزدیک شدن به رودخانه و مناطق سیلابی خودداری کنند.
چندین استان کشور از جمله خوزستان، گلستان ، لرستان، فارس کرمانشاه در روزهای اخیر درگیر بارش های سیل آسا و طغیان رودخانه ها بوده اند که نگرانی هایی را از لحاظ وضع بهداشتی و شیوع برخی بیماری ها در این مناطق به دنبال داشته است.
اسحاق جهانگیری روز دوشنبه برای بررسی وضعیت سیلاب در خوزستان وارد این استان شد. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزیر ورزش و جوانان، معاون اول رییس جمهوری را در این سفر همراهی می کنند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: