کد خبر: ۴۹۳۰
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۳۹۸
نوع مصوبه : تصویب نامه کمیسیونی (اصل 138)
تاریخ تصویب : ۱۳۹۸/۰۱/۰۷
شماره مصوبه : ۵۶۲۹۰/۶۳۷
وزاری عضو کمیسیون لوایح با واگذاری ۱۴ هزار مترمربع زمین در رفسنجان استان کرمان به هلال احمر جمهوری اسلامی ایران برای احداث پایگاه امداد و نجات کشکوئیه موافقت کردند.

واگذاری حق بهره‌برداری از یک زمین در رفسنجان به هلال احمر

به گزارش « پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» با تصویب وزیران عضو کمیسیون لوایح در جلسه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ حق استفاده ۱۴ هزار مترمربع از اراضی پلاک ثبتی ۱۲۳۱۱ واقع در شهرستان رفسنجان، استان کرمان را برای احداث پایگاه امداد و نجات جاده‏ای کشکوئیه به مدت ۳۰ سال به جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران واگذار می‌شود.

واگذاری حق استفاده موضوع این تصویب‌نامه در مدت تعیین شده مشروط به حفظ حقوق مالکیت دولت و تداوم فعالیت با اهداف و وظایف جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، با تأیید سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور (نماینده دولت در حفظ حقوق مالکیت عمومی بر انفال) است.

نظارت بر اجرای طرح بر عهده سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور (نماینده دولت در حفظ مالکیت عمومی بر انفال) است و تمدید حق استفاده یادشده برای دوره‏های بعدی با تأیید دستگاه ناظر، پس از بررسی درخواست توسط کمیسیون مستندسازی و تعیین بهره‌بردار اموال غیرمنقول دستگاه‌های اجرایی، منوط به تصویب هیئت وزیران خواهد بود.

جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران مجاز است نسبت به احداث یا تکمیل بنا در محدوده یادشده با رعایت قوانین و مقررات مربوط (از جمله رعایت کاربری) اقدام نماید. این امر موجب مالکیت عرصه و اعیان برای جمعیت مذکور نبوده و در قبال مستحدثات مزبور صرفاً حق استفاده در دوره یادشده و در مهلت تمدیدی را دارد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون