کد خبر: ۴۹۱۹
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۳۹۸
نوع مصوبه : تصویب نامه کمیسیونی (اصل 138)
تاریخ تصویب : ۱۳۹۸/۰۱/۰۷
شماره مصوبه : ۵۶۳۰۵/۶۳۶
وزیران عضو کمیسیون لوایح واگذاری حق استفاده پنج هزارمترمربع از پلاک ثبتی واقع در شهرستان نائین اصفهان برای احداث پایگاه امداد و نجات جاده ای به جمعیت هلال احمر را تصویب کرد.

مجوز واگذاری حق استفاده از پلاک ثبتی برای احداث پایگاه امداد و نجات جاده ای در شهرستان نائین اصفهان

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» با تصویب وزیران عضو کمیسیون لوایح در جلسه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ حق استفاده از پنج هزار مترمربع از اراضی پلاک ثبتی (۱۰۱۲) فرعی از (۳۴۵۱) اصلی، واقع در بخش (۶) شهرستان نایین، سه راهی خورجندق در شهرستان خور و بیابانک، استان اصفهان، برای احداث پایگاه امداد و نجات جاده‏ای به مدت (۳۰) سال به جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران واگذار شد.

واگذاری حق استفاده موضوع این تصویب‌نامه در مدت تعیین شده مشروط به حفظ حقوق مالکیت دولت و تداوم فعالیت با اهداف و وظایف جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، با تأیید سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور (نماینده دولت درحفظ حقوق مالکیت عمومی بر انفال) است.

هم چنین، نظارت بر اجرای طرح بر عهده سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور (نماینده دولت در حفظ حقوق مالکیت عمومی بر انفال) است و تمدید حق استفاده یادشده برای دوره‌های بعدی با تأیید دستگاه ناظر، پس از بررسی درخواست توسط کمیسیون مستندسازی و تعیین بهره‌بردار اموال غیرمنقول دستگاه‌های اجرایی، منوط به تصویب هیئت وزیران خواهد بود.

برطبق این مصوبه، جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران مجاز است نسبت به احداث یا تکمیل بنا در محدوده یادشده با رعایت قوانین و مقررات مربوط (از جمله رعایت کاربری) اقدام نماید. این امر موجب مالکیت عرصه و اعیان برای جمعیت مذکور نبوده و در قبال مستحدثات مزبور صرفاً حق استفاده در دوره یاد شده و در مهلت تمدیدی را دارد.

گفتنی است، پس از اجرای کامل طرح و اعلام سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور (نماینده دولت در حفظ حقوق مالکیت عمومی بر انفال)، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نسبت به درج حق استفاده میزان تعیین شده در موعد مقرر با شرایط فوق در سند مالکیت اقدام و مراتب را به اداره کل اموال دولتی و اوراق بهادار وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام می‌نماید.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون