کد خبر: ۴۹۱۳
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۳۹۸
همتی خبر داد:
رئیس کل بانک مرکزی از تخصیص بیش از چهار هزار میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت به منظور احیا و بازسازی واحد‌های آسیب دیده در سیلاب‌های اخیر خبر داد.

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در یادداشتی در صفحه خود در فضای مجازی آورد: همانطور که دیروز در مورد آمادگی سیستم بانکی برای مساعدت و همراهی با هموطنان سیل زده تأکید کردم در جلسه هیئت وزیران در حضور رئیس جمهوری، موضوع کمک ها و اقدام های دولت برای جبران بخشی از خسارت های وارده به اموال، دارایی ها و فعالیت های اقتصادی مردم مطرح شد.

وی افزود: مقرر شد علاوه بر کمک های بلاعوض دولت، برای تعمیرات و ساخت واحدهای آسیب دیده شهری و روستایی در جریان سیل اخیر و همچنین بازسازی و احیای زمین های کشاورزی و واحدهای تولیدی زیربخش های کشاورزی، وام و تسهیلات ارزان قیمت اختصاص یابد.

به گفته رئیس کل بانک مرکزی، رقم این تسهیلات بیش از چهار هزار میلیارد تومان برآورد می شود و ما به التفاوت نرخ تسهیلات تا نرخ مصوب شورای پول و اعتبار توسط دولت تقبل و پرداخت خواهد شد.

همتی ادامه داد: اطلاعیه مشترک منتشره توسط شورای هماهنگی بانک های دولتی و شورای کانون بانک های خصوصی مبنی بر آمادگی بانک ها در همراهی با سیاست های دولت و بانک مرکزی قابل تقدیر است و امیدوارم هر چه سریعتر آغاز شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: