کد خبر: ۴۸۹۷
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۳۹۸
نوع مصوبه : تصویب نامه
شماره مصوبه : ۵۵۲۷۳/۶۱
تاریخ ابلاغ : ۱۳۹۸/۰۱/۰۵
هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت آموزش و پرورش، آیین نامه استقرار مدارس و مراکز غیردولتی در مناطق، نواحی و محلات مختلف را به تصویب رساند.

تصویب آیین نامه استقرار مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیر دولتی در مناطق، نواحی و محلات مختلف

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» هیئت وزیران در جلسه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ به پیشنهاد وزارت آموزش و پرورش و به استناد ماده (۳۱) قانون تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی - مصوب ۱۳۹۵- آیین نامه استقرار مدارس و مراکز غیردولتی در مناطق، نواحی و محلات مختلف را تصویب کرد.

گفتنی است با توجه به لغو قانون تأسیس و اداره مدارس، مراکز آموزشی و مراکز پرورشی غیر دولتی -مصوب ۱۳۸۹- و تصویب قانون جدید جایگزین در سال ۱۳۹۵ فقدان این آیین نامه، فعالیت مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیر دولتی را با مشکل روبرو ساخته بود.

در این آیین نامه تلاش شده است تا ایمنی ساختمان و موقعیت جغرافیایی مدارس غیر دولتی، تناسب بیشتری با کاربران آن ها (دانش آموزان) داشته باشد. همچنین با توجه به کمبود امکانات بخصوص ساختمان برای این نوع از مدارس و مراکز، استفاده از ظرفیت های خالی مدارس دولتی توسط مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی برای هم افزایی بیشتر در آموزش و پرورش در آیین نامه گنجانده شده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون