کد خبر: ۴۸۶
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۵
کمیسیون های هیئت دولت >> خاص امور کلان شهرها >> مصوبه
"تدوين و به روزرساني منظم سند آسيب شناسي، طبقه بندي، اولويت بندي و رفع برنامه ريزي شده مسايل و مشكلات كلانشهرها و مجموعه هاي شهري مربوط به آنها و بررسي و...

سند آسيب شناسي كلانشهرها در بخش محيط زيست و خدمات شهري - بخش حمل و نقل و ترافيكدر اجراي جزء (الف) بند (3) تصويب‌نامه شماره ۴۹۳۱۸/ت ۵۰۲۶۹ هـ مورخ 4 /5 /1393 (موضوع تعيين هدف، مأموريت، راهبردها و شرح وظايف كميسيون خاص امور كلان شهر تهران و ساير كلان شهرها) مبني بر "تدوين و به روزرساني منظم سند آسيب شناسي، طبقه بندي، اولويت بندي و رفع برنامه ريزي شده مسايل و مشكلات كلانشهرها و مجموعه هاي شهري مربوط به آنها و بررسي و اتخاذ تصميمات لازم براي رفع مسايل و مشكلات مذكور در چهارچوب مقررات مربوط" موضوع «سند آسيب‌‌شناسي مسايل و مشكلات كلانشهرها و مجموعه‌هاي شهري» در خصوص حمل و نقل و ترافيك در ذيل بخش محيط زيست و خدمات شهري سند آسيب‌شناسي توسط وزارت کشور جهت تصویب به هیئت دولت ارایه گردید.

 این موضوع در جلسات متعدد كميته تخصصي،كميته فرعي وكميسيون خاص كلانشهر تهران و ساير كلانشهرها بررسي و پس از اعمال اصلاحات لازم برای  تصويب به هیئت وزیران ارسال گردید. که نهایتاً سند يادشده در جلسه مورخ 13 /8 /1394 هيئت وزيران مطرح و به تصويب رسيد.

براساس تصويب‌نامه هيئت وزيران كليه دستگاه‌هاي ذيربط موظف به اجراي اقدامات مربوط به حمل و نقل و ترافيك در زيربخش‌هاي "تصادفات شهری و ايمني"، "سامانه‌های حمل و نقل عمومی در سفرهای شهری"، "مديريت تقاضاي سفر"، "مديريت يكپارچه حمل و نقل بار و مسافر در شهرها" و "حمل و نقل شهري و آلودگي هوا" طي زمان‌بندي تعيين شده، مي‌باشند. 

 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: