کد خبر: ۴۸۴۱
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۷
شماره لایحه : ۵۶۰۵۲
تاریخ ارسال لایحه : ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
لایحه «نحوه واگذاری اموال، تأسیسات، ماشین آلات و هرگونه مالکیت مربوط به تأسیسات آب و فاضلاب» با امضای رئیس جمهور جهت طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال شد.

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» براساس مفاد بند (الف) ماده (۱۳۳) قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، و نیز بند (ن) ماده (۷) قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، ظرفیت واگذاری مجموعه تأسیسات و دارایی‌های مرتبط با آبرسانی به شرکت های فاضلاب وجود دارد.

در این راستا، هیئت دولت در جلسه ۵ اسفند ۱۳۹۷ به پیشنهاد وزارت نیرو در خصوص با واگذاری اموال و تأسیسات، ماشین آلات و هرگونه مالکیت مربوط به تأسیسات فاضلاب در اختیار شرکت های در اختیار آب و فاضلاب موافقت کرد.

گفتنی است مطابق این مصوبه، دولت مجاز است نسبت به واگذاری مالکیت اموال، تأسیسات، ماشین آلات و هرگونه مالکیت مربوط به تأسیسات آب و فاضلاب در اختیار و تصرف شرکت های آب و فاضلاب که قبل یا بعد از تشکیل شرکت های مذکور، ایجاد و در اختیار و تصرف آنها قرار گرفته و یا خواهد گرفت، به این شرکت ها اقدام نماید. در این خصوص شرکت های آب و فاضلاب به عنوان دستگاه‌های بهره‌برداری تلقی گردیده و مواد (۳۲) و (۳۳) قانون برنامه و بودجه -مصوب سال ۱۳۵۲- در مورد آن‌ها قابل اجرا باشد.

ارزش اموال و دارایی‌های ایجاد شده از محل طرح‌های عمرانی که پس از خاتمه طرح به دستگاه مسئول بهره‌برداری منتقل می‌شود از پرداخت مالیات معاف می شود.

لازم به ذکر است، این تصمیم با هدف تفویض اختیار لازم از سوی دولت درخصوص واگذاری مالکیت اموال، تأسیسات، ماشین آلات و هرگونه مالکیت مربوط به تأسیسات آب و فاضلاب، به شرکت های در اختیار آب و فاضلاب تصویب شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون