کد خبر: ۴۸۴۰
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۷
لایحه «پروتکل حفاظت از تنوع زیستی، الحاقی به کنوانسیون چارچوب حفاظت از محیط زیست دریایی دریای خزر» با امضای رئیس جمهور به مجلس شورای اسلامی ارسال شد.

ارسال لایحه پروتکل حفاظت از تنوع زیستی، الحاقی به کنوانسیون چارچوب حفاظت از محیط زیست دریایی دریای خزر به مجلس

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» لایحه پیشنهادی سازمان حفاظت محیط زیست با عنوان «لایحه پروتکل حفاظت از تنوع زیستی، الحاقی به کنوانسیون چارچوب حفاظت از محیط زیست دریایی دریای خزر» که در جلسه ۵ اسفند ۱۳۹۷ در دولت تصویب شده بود برای سیر مراحل قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال شد.

گفتنی است، این لایحه با اهداف حمایت، حفاظت و احیای سلامت و یکپارچگی تنوع زیستی و زیست بوم دریای خزر و تضمین استفاده پایدار از منابع زیستی به تصویب رسید.

بر اساس این لایحه، حفاظت گونه‌های تهدید شده و زیست بوم های آسیب پذیری برای تضمین ماندگاری و تنوع زیستی آن ها در درازمدت، ممانعت از کاهش، تنزل و تخریب گونه ها، زیستگاه ها و سامانه های بوم شناختی در راستای اصل احتیاط و نیز حمایت و حفاظت از مناطقی که به بهترین وجه، طیف وسیعی از گونه ها، زیستگاه های ویژه، سامانه های بوم شناختی و میراث های طبیعی و فرهنگی مربوط را ارائه می دهند، از مهمترین اقداماتی است که در جهت تحقق اهداف فوق می بایست، صورت پذیرد.

 

 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون