کد خبر: ۴۸۳۱
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۷
کد پیشنهاد : ۵۶۲۱۰
وزارت راه و شهرسازی درخواست برگزاری ششمین کنفرانس منطقه‌ای تغییر اقلیم در سال ۱۳۹۸ را به دولت ارائه نموده است.

درخواست مجوز برگزاری کنفرانس منطقه‌ای تغییر اقلیم

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» با توجه به برگزاری کنفرانس منطقه‌ای تغییر اقلیم توسط سازمان هواشناسی در هر چهار سال یکبار، وزارت راه و شهرسازی خواستار مجوز برگزاری این کنفرانس در سال ۱۳۹۸ شد.

 تغییر اقلیم یکی از مهم ترین تغییرات زیست محیطی در جهان معاصر است که نیازمند توجه جدی دولت‌ها و ملت‌ها است. حساسیت تغییر اقلیم در منطقه خاورمیانه و بخصوص ایران طی دهه های گذشته دو چندان شده و موضوعاتی همچون خشکسالی، ریزگرد ها و ... را دربر می گیرد. براساس ارزیابی ها، تغییر اقلیم بخش های مهمی از اقتصاد و به دنبال آن زندگی اجتماعی را تحت الشعاع خود قرار می دهد. بخش‌هایی همچون گردشگری، کشاورزی و صنایع وابسته آن، بهداشت از مهمترین حوزه های تاثیر پذیر اجتماعی از تغییر اقلیم به شمار می آیند.

با توجه به حساسیت یاد شده سازمان هواشناسی کشور تصمیم دارد ششمین گردهمایی بین المللی تغییر اقلیم را در آبان ماه سال ۱۳۹۸ و با حضور نمایندگان سازمان جهانی هواشناسی و یونسکو و دیگر سازمان های مهم بین المللی و با حضور صاحبنظران دانشگاهی برگزار نماید.

گفتنی است، براساس آیین‌نامه نحوه برگزاری گردهمایی‌های بین المللی، برگزاری این گردهمایی‌ها نیاز به تصویب هیئت وزیران دارد.

 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون