کد خبر: ۴۷۸۹
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۷
کد پیشنهاد : ۵۶۰۶۷
کمیسیون اجتماعی دفتر هیئت دولت به پیشنهاد مشترک وزارتخانه‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و امور اقتصادی و دارایی در حال بررسی آیین نامه پیشنهادی ماده (۱۳) قانون حمایت از معلولان مصوب سال ۱۳۹۶ با موضوع پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایان بخش غیردولتی و بیمه سهم خویش فرمایی افراد دارای معلولیت است.

کمک دولت به کارفرمایان در قبال جذب افراد دارای معلولیت

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» با هدف ایجاد، توسعه و تقویت اشتغال و حمایت از فرصت های شغلی و اشتغال‌زایی افراد دارای معلولیت و برخورداری آنان از فرصت های برابر در جامعه، آیین نامه پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایان بخش غیردولتی و بیمه سهم خویش فرمایی افراد دارای معلولیت به پیشنهاد مشترک وزارت خانه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان بهزیستی با همکاری سازمان برنامه و بودجه به دفتر هیئت دولت ارائه شده است.

 به موجب ماده ۱۳ و تبصره این قانون، کارفرمایانی که در مراکز کسب و کار خود، افراد دارای معلولیت جویای کار را در اجرای ماده (۱۲) این قانون استخدام نمایند، از پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایی در قبال افراد دارای معلولیت جذب شده، معافند. همچنین افراد دارای معلولیتی که به صورت خوداشتغالی یا در کارگاه‌های اشتغال خانگی و یا از طریق مراکز پشتیبانی شغلی مشغول به کار می‌باشند، حسب مورد از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما یا خویش‌فرما معاف می‌شوند. حق بیمه سهم کارفرمایی یا خویش‌فرمایی این‌گونه افراد توسط دولت تامین و پرداخت خواهد شد.

 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون