کد خبر: ۴۷۶۶
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۷
نوع مصوبه : تصویب نامه
تاریخ تصویب : ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
شماره مصوبه : ۱۶۴۱۷۴/ ۵۴۴۲۷
دولت به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای خروج موقت آثار هنری تحت مالکیت این وزارتخانه برای شرکت در نمایشگاه‌های خارجی مجوز داد.

مجوز دولت به وزارت ارشاد برای خروج موقت آثار هنری از کشور

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» با تصویب هیئت دولت، در جلسه ۵ اسفند ۱۳۹۷، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مسئولیت خروج موقت و اخذ مجوز هیئت وزیران در خصوص اموال هنری با قدمت زیر یکصد سال برای شرکت در نمایشگاه های خارج از کشور را عهده‌دار شد.

برای انتقال برخی از آثار هنری معاصر "تحت مالکیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی" به صورت موقت به خارج از کشور برای شرکت در نمایشگاه های خارجی در برخی موارد محدودیت زمانی  وجود دارد و با توجه به نیاز به طی شدن تشریفات اداری طولانی در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای خروج این آثار، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عمدتا زمان لازم را برای شرکت در نمایشگاه های یاد شده از دست می دهد.

برای حل این مشکل با تصویب هیئت دولت، اختیار مجوز خروج از کشور برای اموال هنری تحت مالکیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به خود وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی واگذار شد اما این وزارتخانه مکلف شده است تا لیست اموال هنری را که می خواهد از کشور به صورت موقت خارج کند به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اعلام و مجوز هیئت وزیران را نیز در این خصوص اخذ کند.

 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون