کد خبر: ۴۷۰۹
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۷
نوع مصوبه : تصویب نامه
شماره مصوبه : ۵۵۴۵۷/۱۵۹۰۰۳
تاریخ ابلاغ : ۱۳۹۷/۱۱/۲۹
هیئت وزیران به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور، آیین نامه اجرایی قانون نظام جامع آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی را تصویب کرد.

تصویب آیین نامه اجرایی قانون نظام جامع آموزش و تربیت فنی، حرفه‌ای و مهارتی

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» هیئت وزیران در جلسه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور و به استناد ماده (۱۱) قانون نظام جامع آموزش و تربیت فنی، حرفه‌ای و مهارتی- مصوب ۱۳۹۶- آیین نامه اجرایی قانون مذکور را تصویب کرد.

طبق ماده (۱) این قانون، به منظور هماهنگی در سیاستگذاری کلان، مدیریت در برنامه ریزی آموزش های فنی، حرفه ای و مهارتی و تربیت نیروی کار شایسته، نظام آموزش و تربیت فنی و حرفه ای و مهارتی که در این قانون «نظام» نامیده می شود و چهارچوب صلاحیت حرفه ای ملی برای تحقق اهداف مندرج در ماده یادشده ایجاد می شود.

بر اساس ماده (۴) قانون یادشده از جمله وظایف این نظام، آموزش و تربیت نیروی انسانی کارآمد مورد نیاز در بخش های مختلف کشور ، طراحی، استقرار، به کارگیری، نظارت و ارزیابی چهارچوب صلاحیت های حرفه ای ملی جهت تضمین کیفیت، ایجاد هماهنگی در سیاست گذاری و مدیریت در برنامه ریزی فعالیت های آموزشی و تربیتی، طراحی و تدوین استانداردهای آموزشی، ارزشیابی و شایستگی حِرَف بر اساس استاندارد ملی و بین المللی طبقه بندی حِرَف و مشاغل می باشد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون