کد خبر: ۴۶۴۷
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۷
نوع مصوبه : تصویب نامه
تاریخ تصویب : ۱۳۹۷/۱۱/۱۳
شماره مصوبه : ۵۵۲۴۴/۱۵۱۲۵۴
هیئت وزیران به پیشنهاد مشترک سازمان‌های برنامه و بودجه و اداری و استخدامی، آیین نامه اجرایی بند (الف) ماده (۶۴) قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه، موضوع ایجاد واحد‌ها و شعب آموزش عالی با مشارکت دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی و فنی و حرفه‌ای را تصویب کرد.

تصویب آیین نامه اجرایی بند (الف) ماده (۶۴) قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» براساس بند (الف) ماده (۶۴) قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی  و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران -مصوب ۱۳۹۵- دولت مجاز است به منظور ارتقای علمی و رقابت بین دانشگاه های کشور و تعاملات بین المللی در طی اجرای قانون برنامه، نسبت به ایجاد واحدها و شعب آموزش عالی با مشارکت دانشگاه های معتبر بین المللی، دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی و فنی و حرفه ای و دانشگاه جامع علمی- کاربردی در داخل کشور در چهارچوب سیاست های شورای عالی انقلاب فرهنگی اقدام نماید.

برهمین اساس، نحوه سرمایه‌گذاری مشترک، تسهیل تعاملات ارزی و تردد اعضای هیئت علمی و دانشجویان در آیین نامه اجرایی که با پیشنهاد سازمان های برنامه و بودجه و سازمان اداری و استخدامی و دستگاه های اجرایی ذی ربط به تصویب هیئت وزیران می رسد، مشخص می‏‌شود.

در این راستا سازمان برنامه و بودجه، آیین نامه اجرایی بند یادشده را که با مشارکت دستگاه های اجرایی ذی ربط از جمله وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تهیه شده و به تصویب ستاد تدوین آیین نامه ها، دستورالعمل ها و اسناد راهبردی قانون برنامه ششم توسعه و قانون احکام دائمی برنامه های توسعه رسیده، جهت تصویب هیئت وزیران ارائه نمود.

هیئت دولت در جلسه ۷  بهمن ۱۳۹۷ به پیشنهاد مشترک سازمان های برنامه و بودجه و اداری و استخدامی و به استناد بند مورد اشاره، آیین نامه اجرایی بند یادشده را تصویب کرد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون