کد خبر: ۴۶۲۲
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۷
صفحه اول >> صفحه نخست >> عمومی
در جمع خبرنگاران مطرح شد
سرپرست وزارت بهداشت در جمع خبرنگاران حوزه سلامت درباره مالیات پزشکان در بخش دولتی و خصوصی توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» به نقل از خبرگزاری صدا و سیما،‌ دکتر سعید نمکی سرپرست وزارت بهداشت درباره موضوع مالیات پزشکان و کسر مالیات از درآمد در بیمارستان‌های دولتی و واریز آن به خزانه گفت: از همکارانم در وزارت بهداشت خواسته ام به من گزارش بدهند که مالیاتی که در بخش دولتی بطور خاص از عملکرد پزشکان شاغل در بخش دولتی کسر و واریز می‌شود چقدر بوده است. 
وی درباره موضوع مالیات پزشکان در بخش دولتی و کسر مالیات از کارانه پزشکان افزود: مالیات پزشکان در بخش دولتی به روز کسر می‌شود و احتمال اینکه پزشکان بخش دولتی فرار مالیاتی داشته باشند نزدیک به صفر است.
نمکی گفت: من به دلیل آن که به عنوان سرپرست وزارت بهداشت منصوب شده ام از همکارانم خواستم تا گزارش کاملی را در زمینه مالیات کارکنان از جمله پزشکان به من اعلام کنند.
سرپرست وزارت بهداشت افزود: در زمینه مالیات پزشکان در بخش خصوصی هم اعتقاد ما این است که عده معدودی از پزشکان مانند همه اصناف دیگر ممکن است به انحای مختلف فرار مالیاتی داشته باشند و مالیات پرداختی آن‌ها واقعی نباشد و این موضوع مشمول همه یا حتی اغلب پزشکان نمی‌شود و تنها ممکن است شمار معدودی از پزشکان فرار مالیاتی داشته باشند و این گونه موارد خاص هیچ صنفی نیست.
نمکی تصریح کرد: ما پزشکان شریفی داریم که حتی در مواردی حق معاینه خود را هم دریافت نمی‌کنند و دلیلی ندارد که اکثریت همکاران شریف و خالص ما در جامعه پزشکی را به دلیل قانون‌گریزی شماری معدود و محدود بدنام کنیم.
سرپرست وزارت بهداشت گفت: به دنبال راهکار‌هایی با سازمان نظام پزشکی، انجمن‌های علمی و کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی هستیم تا از فرار مالیاتی که به عنوان یک منبع درآمد دولت محسوب می‌شود در روز‌های سخت آینده جلوگیری کنیم و آن را به حداقل برسانیم، از طرفی به گونه‌ای تصمیم گیری کنیم که حرمت جامعه پزشکی شکسته نشود.

 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: