کد خبر: ۴۶۲۱
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۷
کد پیشنهاد : ۵۶۱۵۴
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش نویس "آیین نامه ساخت و نظارت بر طرز کار و انحلال سالن‌های نمایش فیلم" را جهت طی مراحل تصویب و سیاستگذاری پیرامون آن ارائه نموده است.

 

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی براساس مسئولیت ها و وظایف خود در حوزه فرهنگ و هنر، پیش نویس "آیین نامه ساخت و نظارت بر طرز کار و انحلال سالنهای نمایش فیلم" را تهیه نموده و اکنون برای تصویب هیئت وزیران در کمیسیون فرهنگی دفتر هیئت دولت در حال بررسی است.

امروزه صنعت سینما به عنوان هنر مدرن جایگاه بسیار والایی را در عرصه فرهنگ یافته است و البته در کنار این اهمیت ایران نیز در بین کشور های در حال توسعه مسیر قابل اعتنایی را برای پیشرفت این صنعت پیموده و اکنون از معدود کشور های در حال توسعه است که مای آن جایگاه جهانی دارد.

از مهمترین زیرساخت‌های توسعه صنعت سینما سالن های نمایش هستند که براساس مواد (۲۲) و (۲۳) قانون اهداف و وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نظارت بر ساز و کار فعالیت آن‌ها با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بر اساس آیین نامه‌ای است که در سال ۱۳۴۵ به تصویب رسیده است.

با توجه به نکات یاد شده و نیز این موضوع که از حدود نیم قرن پیش تا کنون توسعه بسیاری در سینما رخ داده است که زیرساخت های جدیدی را نیز می طلبد، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به درستی و براساس مسئولیت ها و وظایف خود در حوزه فرهنگ و هنر، پیش نویس "آیین نامه ساخت و نظارت بر طرز کار و انحلال سالن های نمایش فیلم" را جهت طی مراحل تصویب و سیاستگذاری پیرامون آن به هئیت وزیران ارائه نموده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون