کد خبر: ۴۶۰۳
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۷
کد پیشنهاد : ۵۶۰۰۸
سازمان برنامه و بودجه کشور پیشنهاد اصلاح تعرفه‌های ارائه خدمات اطلاع رسانی آماری و فروش نشریات و نقشه‌های آماری موضوع تصویب‌نامه ۱۲۶۹۳۰/ت ۴۸۶۶۶ هـ مورخ ۱۵ مهر ۱۳۹۲ را ارائه نموده است.

پیشنهاد اصلاح تعرفه‌های ارائه خدمات اطلاع‌رسانی آماری و فروش نشریات و نقشه‌های آماری

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» مطابق ماده (۷۰) قانون وصول برخی از درآمدهای دولت و مصرف آن در موارد معین به وزارتخانه‌ها و مؤسسات دولتی اجازه داده می ‌شود با کسب مجوز از هیأت وزیران، انتشارات و نیز خدمات آماری و انفورماتیکی خود ‌را به فروش رسانده و وجوه حاصل را به حساب درآمد عمومی کشور واریز نمایند.

معادل ۱۰۰ درصد وجوه واریز شده هر یک از دستگاهها به‌حساب فوق، از محل اعتباری که به همین منظور در قانون بودجه هر سال منظور می ‌شود در اختیار دستگاه مربوط قرار خواهد گرفت تا جهت انجام‌ هزینه‌ های مربوط به ارائه انتشارات و خدمات مذکور به مصرف برسد. تعرفه ارائه خدمات موضوع این ماده به تصویب هیئت وزیران خواهد رسید.

بر این اساس هیئت‌وزیران طی تصویب‌نامه ۱۲۶۹۳۰/ت ۴۸۶۶۶ هـ مورخ ۱۵ مهر ۱۳۹۲ تعرفه‌های ارائه خدمات اطلاع رسانی آماری و فروش نشریات و نقشه‌های آماری را مشخص نموده است.

هم اکنون سازمان برنامه و بودجه کشور ضمن بررسی پیشنهاد مرکز آمار ایران و پس از اعمال اصلاحات، پیشنهاد نهایی خود را ارائه نموده است.

گفتنی است، این پیشنهاد در کمیسیون اقتصاد هیئت دولت در حال بررسی است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون