کد خبر: ۴۵۹۰
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۷
نوع مصوبه : تصویب نامه
تاریخ تصویب : ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
شماره مصوبه : ۵۶۱۷۷/۱۴۲۸۲۲
هیئت وزیران به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور با اصلاح آیین نامه اجرایی تبصره (۵) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور موافقت کرد.

اصلاح آیین نامه اجرایی تبصره (۵) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» به موجب بند (د) تبصره (۵) قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور، شهرداری‌ های کشور و سازمان‌ های وابسته به آنها با تأیید وزارت کشور (سازمان امور شهرداری‌ ها و دهیاری ‌های کشور) تا سقف ۵۵ هزار میلیارد ریال اوراق مالی اسلامی ریالی با تضمین خود و با بازپرداخت اصل و سود آن توسط همان شهرداری‌ ها منتشر کنند. حداقل ۵۰ درصد از سقف اوراق موضوع این بند به طرحهای قطار شهری و حمل و نقل شهری و رفع آلودگی هوا اختصاص می ‌یابد. تضمین بازپرداخت اصل و سود این اوراق برای اجرای طرحهای قطار شهری و حمل و نقل شهری به نسبت ۵۰ درصد دولت و ۵۰ درصد شهرداری‌ ها است و تضمین پنجاه‌ درصد
۵۰ درصد سهم دولت بر عهده سازمان برنامه و بودجه کشور می‌ باشد. اوراق فروش‌ نرفته این بند در سقف مطالبات معوق طرح با تأیید شهرداری مربوطه و سازمان برنامه و بـودجه کشـور قابل واگذاری به طلبکاران طرح می‌ باشد.

وزارت کشور طی درخواستی و با اشاره به اینکه شهرداری ها و سازمانهای وابسته به استناد بند مذکور  می توانند نسبت به انتشار اوراق مشارکت اقدام نمایند و از طرفی تضمین ۵۰ درصد اوراق مشارکت طرحهای قطار شهری توسط سازمان برنامه و بودجه کشور انجام می پذیرد و در قانون ترتیباتی برای ارسال به شورای اقتصاد پیش بینی نشده است، خواستار اصلاح بند (ت) ماده (۱) و تبصره ماده (۷) آیین ‏نامه اجرایی بند‌های (الف)، (ب)، (ج)، (د)، (ح)، (ط)، (ی) و (م) تبصره (۵) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور شده است.

بر این اساس هیئت وزیران در جلسه ۲۳ دی ۱۳۹۷ آیین‌نامه اجرایی بند‌های (الف)، (ب)، (ج)، (د)، (ح)، (ط)، (ی) و (م) تبصره (۵) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور موضوع تصویب‌نامه شماره ۱۱۸۱۹/ت ۵۵۲۴۷ هـ مورخ ۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ را اصلاح نمود.

 

 

 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون