کد خبر: ۴۵۷۷
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۷
نوع مصوبه : تصویب نامه
تاریخ تصویب : ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
شماره مصوبه : ۵۵۷۸۰/۱۴۲۸۹۸
هیئت وزیران، آیین نامه اجرایی کاهش تلفات مصرف انرژی در بخش ساختمان، موضوع تبصره جزء (۱) بند (الف) ماده (۴۴) قانون برنامه ششم توسعه را تصویب نمود.

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» به استناد جزء (۱) بند (الف) ماده (۴۴) قانون برنامه ششم توسعه - مصوب ۱۳۹۵ - دولت مکلف است به منظور افزایش ارزش افزوده انرژی و تکمیل زنجیره ارزش و کاهش شدت انرژی "مصرف انرژی برای واحد تولید" ترتیبی اتخاذ نماید که سالانه تلفات انرژی در بخش ساختمان، پنج درصد کاهش یابد.

به موجب تبصره این جزء، آیین‌نامه اجرائی مربوطه، ظرف مدت شش ماه پس از لازم‌الاجراء شدن این قانون توسط وزارت خانه های نیرو، راه و شهرسازی و نفت تهیه می شود و به تصویب هیئت وزیران می رسد.

وزارت راه و شهرسازی در اجرای تبصره یادشده، آیین نامه اجرایی "کاهش تلفات مصرف انرژی در بخش ساختمان" را که پس از بررسی‌های لازم و دریافت نقطه نظرات دستگاه‌های اجرایی ذیربط، اشخاص حقیقی و حقوقی و تشکل‌های حرفه‌ای مربوط تهیه نموده است جهت سیر مراحل تصویب ارائه کرد.

در این راستا هیئت وزیران در جلسه ۲۳ /۱۰ /۱۳۹۷ به پیشنهاد مشترک وزارتخانه‌های فوق و به استناد تبصره جزء مورد اشاره، آیین‌نامه‌ اجرایی صرفه جویی مصرف انرژی در ساختمان ها موضوع تصویب‌نامه شماره ۱۲۷۴۷۰/ت ۴۸۲۱۵ هـ مورخ ۱۲ /۱۰ /۱۳۹۶ را با اصلاح ماده (۳) و الحاق برخی مواد به آن، به عنوان آیین‌نامه اجرایی جزء مذکور تنفیذ نمود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون