کد خبر: ۴۵۳۸
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۷
کد پیشنهاد : ۵۶۱۶۶
تاریخ ثبت پیشنهاد : ۱۳۹۷/۱۰/۱۰
وزارت ورزش و جوانان پیشنهاد نموده است تا در چهارچوب تبصره (۵) ماده (۶۹) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، مجوز واگذاری حق استفاده از برخی اراضی تحت اختیار این وزارت و شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور در قالب انعقاد توافق نامه‌ای مستقل به فدراسیون‌های ورزشی اعطا گردد.

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» فدراسیون های ورزشی به عنوان بالاترین مرجع فنی و تخصصی در هر رشته ورزشی با هماهنگی و تحت نظر وزارت ورزش و جوانان نسبت به مدریت ورزش مربوطه در ابعاد مختلف همگانی و قهرمانی مبادرت می نمایند و با کشف استعدادها و تربیت ورزشکاران،‌ زمینه اعتلای روزافزون ورزش کشور، ‌ارتقای غرور و حیثیت ملی و اهتزاز پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران در میادین بین المللی را فراهم می آوردند.

این امر درحالیست که نامناسب بودن امکانات و تجهیزات سخت افزاری این فدراسیون ها،‌ ضمن تأثیر منفی بر عملکرد حرفه ای ایشان، تحقق اهداف و منویات فوق را دشوار نموده است.

از جمله امکانات ضروری به منظور ایجاد زیرساخت های لازم برای توسعه هر رشته ورزشی، ‌زمین و مکان مناسب با حوزه فعالیت تخصصی ورزش مربوطه می باشد که فقدان یا کمبود جدی این مؤلفه برای بسیاری از فدراسیون های ورزشی،‌ دغدغه ای محسوس به شمار می رود.

از آنجاکه وزارت ورزش و جوانان به عنوان متولی اصلی ورزش کشور،‌ مسئولیت و مدیریت کلان این امر را برعهده دارد لذا یکی از مهمترین مواضع این وزارت،‌ حمایت قانونی از فدراسیون های ورزشی در راستای رشد و توسعه روزافزون ورزش از لحاظ کمی و کیفی می باشد.

لذا نظر به موارد یاد شده و به منظور تحقق اهداف مذکور،‌ وزارت ورزش و جوانان پیشنهاد نموده است تا در صورت موافقت هیئت وزیران طی مصوبه ای و در چهارچوب تبصره (۵) ماده (۶۹) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، مجوز واگذاری حق استفاده از برخی اراضی تحت اختیار این وزارت و شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور در قالب انعقاد توافق نامه ای مستقل به فدراسیون های ورزشی اعطا گردد.

گفتنی است پیشنهاد فوق در کمیسیون لوایح هیئت دولت درحال بررسی می باشد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون