کد خبر: ۴۵۲۵
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۷
کد پیشنهاد : ۵۶۱۵۶
تاریخ ثبت پیشنهاد : ۱۳۹۷/۱۰/۱۰
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخواست صدور مجوز واردات ۹۰ دستگاه اتوبوس آمبولانس به صورت CBU را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارائه نموده است.

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» از ابتدای دولت دوازدهم یکی از محورهای اساسی طرح تحول نظام سلامت، نوسازی ناوگان اورژانس کشور از طریق تأمین آمبولانس مورد نیاز بوده است که تاکنون بالغ بر ۳۲۰۰ دستگاه،‌ تأمین، ‌توزیع و یا در شرف تولید برای توزیع می باشد.

درحال حاضر باتوجه به حادثه خیز بودن کشور و وقوع حوادث طبیعی متعدد از جمله زلزله، سیل و سوانحی که منجر به ایجاد صدمات بدنی بسیار گسترده می گردد،‌ می بایست مصدومان در حداقل زمان ممکن،‌ خدمات فوریت های پزشکی پیش بیمارستانی را دریافت نمایند که در صورت استفاده از ناوگان موجود، محدودیت ظرفیت جا به جایی آن ها باعث کندی امر و افزایش تلفات مصدومان می گردد.

در چنین شرایط اتوبوس آمبولانس ضمن افزایش کارایی و سرعت،‌ نقش مؤثری در کاهش صدمات و تلفات خواهد داشت. برای رفع این مشکلات و نظر به فرسودگی آمبولانس های موجود و عدم تأمین در سال های گذشته،‌ نیاز فوری به تأمین تعدادی دستگاه اتوبوس آمبولانس وجود دارد.

 لذا در این راستا وزارت بهداشت، ‌درمان و آموزش پزشکی درخواست صدور مجوز واردات ۹۰ دستگاه اتوبوس آمبولانس به صورت CBU برای نقل و انتقال جمعی مصدومان حوادث طبیعی و سوانح عمده را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارائه نموده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون