کد خبر: ۴۵۲۰
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۷
کد پیشنهاد : ۵۶۰۵۲
وزاتخانه‌های راه و شهرسازی و نیرو در جلسه ۱۱ آذر ۱۳۹۷ هیئت وزیران، پیشنهاد‌هایی در خصوص واگذاری اموال و تاسیسات، ماشین آلات و هرگونه مالکیت مربوط به تأسیسات آب و فاضلاب و تأمین مالی سیاست‌های تأمین مسکن را مطرح نمودند.

پیشنهاد واگذاری اموال و تاسیسات، ماشین آلات و هرگونه مالکیت مربوط به تأسیسات آب و فاضلاب و تأمین مالی سیاست‌های تأمین مسکن

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت»  وزاتخانه‌های راه و شهرسازی و نیرو در خصوص واگذاری اموال و تاسیسات، ماشین آلات و هرگونه مالکیت مربوط به تأسیسات آب و فاضلاب و تأمین مالی سیاستهای تأمین مسکن پیشنهادهای را در جلسه هیئت وزیران ارائه نمودند که برای بررسی به کمیسیون اقتصاد ارجاع شد.

این پیشنهادات به شرح زیر است:

الف- به دولت اجازه داده می شود نسبت به واگذاری مالکیت اموال، تأسیسات، ماشین آلات و هرگونه مالکیت مربوط به تأسیسات آب و فاضلاب در اختیار و تصرف شرکتهای آب و فاضلاب که قبل یا بعد از تشکیل شرکتهای مذکور ایجاد و در اختیار و تصرف آنها قرار گرفته و یا خواهد گرفت به شرکت‌ها اقدام نماید. در این خصوص شرکت‌های آب و فاضلاب به عنوان دستگاه‌های بهره‌برداری تلقی گردیده و مواد (32) و (33) قانون برنامه و بودجه مصوب سال 1352 در مورد آنها قابل اجراست.

ارزش اموال و دارایی‌های ایجاد شده از محل طرح‌های عمرانی که پس از خاتمه طرح به دستگاه مسئول بهره‌برداری منتقل می‌شود از پرداخت مالیات معاف می‌باشد.

ب- به دولت اجازه داده می شود برای اجرای سیاست های تأمین مسکن اقشار مختلف جامعه، تکمیل واحدهای مسکن مهر، احداث واحدهای اجتماعی و حمایتی و تأمین بخشی از منابع مالی اجرای خدمات زیربنایی، روبنایی و آماده سازی و حمایت از اجرای طرح‌های بازآفرینی شهری و احیای بافت های فرسوده، زمین های در اختیار شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید و سازمان ملی زمین و مسکن را به ارزش تا 30 هزار میلیارد ریال طی قراردادی با بانک های عامل در رهن آنان قرار دهد و متناسباً تسهیلات لازم برای اجرای طرح های مصوب بالادست را اخذ و پس از تکمیل طرح ها و فروش با بانک های عامل تسویه و باقیمانده منابع را صرف اجرای پروژه های صدرالذکر نماید.

 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون