کد خبر: ۴۵۰۷
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۷
نوع مصوبه : تصویب نامه
تاریخ تصویب : ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
شماره مصوبه : ۵۶۱۲۹/۱۳۵۹۴۰
هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت کشور و تأیید سازمان برنامه و بودجه و به استناد ماده (۸۲) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت با تغییر دستگاه اجرایی طرح تملک دارایی سرمایه‌ای اتصال شهر اسلامشهر به متروی تهران از شهرداری تهران به شهرداری اسلامشهر موافقت کرد.

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» طبق ماده (۸۲) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت - مصوب ۱۳۸۰- دولت مجاز به تغییر دستگاه اجرایی تمام یا پروژه‌هایی از طرح های تملک دارایی­ های سرمایه‌ای ملی مندرج در قوانین بودجه سالانه براساس پیشنهاد بالاترین مقام دستگاه اجرایی و تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور است.

در راستای اجرای ترتیبات مقرر در ماده مذکور، وزارت کشور طبق نامه مورخ ۲۰ /۴ /۱۳۹۷ با اعلام اینکه درخواست شهرداری اسلامشهر مبنی بر تغییر دستگاه اجرایی طرح اتصال شهر اسلامشهر به متروی تهران و تخصیص اعتبارات پروژه مزبور به شهرداری اسلامشهر براساس صورتجلسه مورخ ۱۲/۳/ ۱۳۹۷ استانداری تهران مورد تأیید قرار گرفت و نیز نظر به توافق  صورت گرفته در این زمینه در جلسه ۶ /۴ /۱۳۹۷ کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، مراتب را جهت بررسی و اعلام نظر سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال کرد. سازمان برنامه و بودجه کشور نیز متن پیشنهادی مربوط را برای تصمیم گیری هیئت وزیران ارسال نمود.

لذا در این راستا هیئت وزیران در جلسه ۱۲ /۱۰ /۱۳۹۷ به پیشنهاد وزارت کشور و تأیید سازمان برنامه و بودجه و به استناد ماده مورد اشاره با تغییر دستگاه اجرایی طرح تملک دارایی سرمایه ای اتصال شهر اسلامشهر به متروی تهران از شهرداری تهران به شهرداری اسلامشهر موافقت کرد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون