کد خبر: ۴۵۰۶
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۷
کد پیشنهاد : ۵۶۰۸۶
تاریخ ثبت پیشنهاد : ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، درخواست صدور مجوز پرداخت تسهیلات در قالب طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی و بازسازی مناطق سانحه دیده روستایی در حوادث را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارائه نموده است.

ارائه درخواست صدور مجوز پرداخت تسهیلات، ویژه بهسازی مسکن و بازسازی مناطق سانحه دیده روستایی در حوادث

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اعلام اینکه در اجرای قوانین چهارم و پنجم توسعه کشور و قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن در قالب طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی و همچنین بازسازی مناطق سانحه دیده روستایی در حوادث، در مجموع بیش از ۱۰۰ ر. ۲ میلیون واحد (۴۱ درصد واحد‌های موجود) مقاوم سازی شده اند.

با عنایت به وقوع حوادث غیر مترقبه در کشور و بروز خسارات فراوان مالی و جانی در اثر تخریب واحدهای آسیب پذیر روستایی و با توجه به ماده (۵۹) قانون برنامه ششم توسعه کشور، ادامه روند اجرای طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی، امری ضروری به شمار می رود.

لذا با توجه به شرایط اقتصادی فعلی کشور و عدم کفایت سقف فردی رقم فعلی تسهیلات (۲۵۰ میلیون ریال) جهت پیشبرد اهداف طرح، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی پیشنهاد نموده است مطابق روال سنوات گذشته پرداخت ۲۰۰ هزار فقره تسهیلات با سقف فردی پیشنهادی ۴۵۰ میلیون ریال در هیئت وزیران مطرح و مصوب شود.

گفتنی است پیشنهاد فوق در کمیسیون اقتصاد هیئت دولت در حال بررسی می باشد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون