کد خبر: ۴۴۹۷
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۷
نوع مصوبه : تصویب نامه
تاریخ تصویب : ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
شماره مصوبه : ۵۵۶۹۴/۱۳۵۶۷۰
هیئت وزیران مجوز انعقاد قرارداد مشارکت برای اجرای پروژه احداث راه آهن جوین- اسفراین- بجنورد را صادر کرد.

مجوز انعقاد قرارداد مشارکت برای اجرای پروژه احداث راه آهن جوین- اسفراین- بجنورد

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» وزارت راه و شهرسازی به استناد قانون احداث پروژه‌های عمرانی بخش راه و ترابری از طریق مشارکت بانکها و سایر منابع مالی و پولی کشور - مصوب ۱۳۶۶- و آیین‌نامه اجرایی آن (مصوب سال ۱۳۹۴) و با استفاده از تسهیلات ریالی صندوق توسعه ملی و به منظور توسعه شبکه ریلی کشور (اتصال مرکز استان خراسان شمالی به شبکه سراسری کشور)، تفاهم‌نامه‌ای با گروه سرمایه‌گذاری ریلی خراسان شمالی برای مشارکت در تأمین مالی، مطالعه، ساخت، اجاره و انتقال (BLT) راه آهن محور جوین - اسفراین- بجنورد به طول حدود ۱۶۰ کیلومتر منعقد کرده است.

 این تفاهم نامه از مصوبات سفر استانی ریاست جمهوری به استان خراسان شمالی در سال ۱۳۹۴ بوده است، و وزارت راه و شهرسازی به منظور تسریع در ابلاغ قرارداد مشارکت و آغاز عملیات اجرایی پروژه، درخواست طرح موضوع و تصویب متن پیشنهادی در هیئت وزیران با اولویت را ارائه نمود.

موضوع ابتدا در کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست مطرح و ضمن تأیید کلیات مقرر شد اصلاحات مورد توافق سازمان برنامه و بودجه و وزارت راه و شهرسازی و همچنین نکات موردنظر معاونت حقوقی رییس جمهور در متن پیشنهادی اعمال و به عنوان مصوبه کمیسیون، به دولت ارائه شود. در این راستا کمیسیون مزبور پس از دریافت آخرین ویرایش متن مورد توافق را برای تصمیم گیری هیئت وزیران ارسال کرده است.

در نهایت این پیشنهاد در جلسه روز یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ هیئت وزیران مطرح و به تصویب رسید.

 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون