کد خبر: ۴۴۹۰
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۷
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» سعید نمکی به عنوان گزینه تصدی وزارت‌ بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به مجلس شورای اسلامی معرفی و در تاریخ 15 بهمن 1397 با کسب اکثریت آرا (از مجموع ۲۵۹ رای اخذ شده: - موافق: ۲۲۹ رای - مخالف: ۲۵ رأی - ممتنع: چهار رأی) از مجلس رای اعتماد گرفت و به عنوان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انتخاب شد.

رئیس‌ جمهور با استناد به اصول 87 و 133 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، دکتر سعید نمکی  را به سمت "وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی" منصوب کرد.

 

متن حکم رئیس جمهور به این شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای دکتر سعید نمکی

با استناد به اصول هشتاد و هفتم و یکصد و سی و سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و با عنایت به رأی اعتماد مورخ ۱۳۹۷/۱۱/۱۵ مجلس شورای اسلامی، جناب‌عالی به سمت «وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» منصوب می‌شوید.

انتظار دارد با به کارگیری تمام توان و امکانات و نیز استفاده از مدیران شایسته در پیشبرد برنامه دولت دوازدهم و اولویت‌ها و مأموریت‌های ابلاغی رئیس جمهور (پیوست حکم) اقدام نمایید.

امید است با اتکال به خداوند متعال، در هماهنگی با هیأت محترم وزیران و حرکت در مسیر اعتدال و رعایت کامل «منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید» با انجام شایسته وظایف قانونی و تحقق اهداف «آموزش پزشکی، پیشگیری و بهداشت همگانی، پیشرفت درمان و ارتقاء سلامت جامعه» در خدمت به اسلام و ملت شریف ایران موفق باشید.

حسن روحانی         

رئیس جمهوری اسلامی ایران

 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون