کد خبر: ۴۴۸۸
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۷
شماره لایحه : ۵۴۵۰۱/۱۳۴۶۵۲
هیئت وزیران به پیشنهاد مشترک وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت و فرهنگ و ارشاد اسلامی لایحه "اصلاح بند (۱۶) ماده (۲) قانون اهداف و وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی" را به تصویب رسانید.

اصلاح بند (۱۶) ماده (۲) قانون اهداف و وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی-مصوب ۱۳۶۵

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» وزارتخانه های فرهنگ و ارشاد اسلامی و صنعت، معدن و تجارت طی تفاهم مشترکی، پیشنهاد اصلاح بند (۱۶) ماده (۲) قانون اهداف و وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی –مصوب ۱۳۶۵- را به هیئت محترم وزیران ارائه نموده اند.

ماده (۲) قانون اهداف و وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وظایف  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را بر شمرده است که بند (۱۶) آن مربوط به اجازه تاسیس، انحلال و نظارت بر نحوه کار و فعالیت های کانون های تبلیغاتی، چاپخانه ها، موسسات وابسته به صنعت چاپ و نظارت بر کیفیت و محتوای آگهی ها و کارهای چاپی است.

براساس پیشنهاد مشترک این دو وزارتخانه، عبارت "چاپخانه ها و موسسات تکثیر و موسسات وابسته به صنعت چاپ" از بند (۱۶) حذف و وزارت صنعت، معدن و تجارت عهده دار امور مربوط به آنها خواهد بود.  گسترش و تحولات فزاینده صنعت چاپ عامل اصلی رسیدن وزارتخانه های یاد شده به تصمیم فوق بوده است. این گستردگی سبب شده است تا موضوع نشر و کتاب تبدیل به بخش کوچکی از مسائل صنعت چاپ شود که رسیدگی به موارد غیر از آن خارج از وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و در نتیجه نیازمند رسیدگی تخصصی و فنی در وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.

بر این اساس لایحه "اصلاح بند (۱۶) ماده (۲) قانون اهداف و وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی" که در جلسه 25 آذر 1397 هیئت وزیران به تصویب رسیده است، برای طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال شد.

 

 

 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون