کد خبر: ۴۴۸۵
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۷
صفحه اول >> صفحه نخست >> عمومی
رضا رحمانی:
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: اولویت اول وزارت صنعت، معدن و تجارت حفظ وضع موجود تولید است و هیچ محدودیتی در زمینه صادرات کالا از کشور وجود ندارد.

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» به نقل از شاتا رضا رحمانی در سفر به استان سیستان و بلوچستان و در جلسه بررسی مشکلات این استان که با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار شد، گفت: اولویت اول ما حفظ وضع موجود تولید است و بر اساس بیانات رهبر معظم انقلاب، این کار جهاد است و این فعالیت نیاز به ابلاغیه و بخشنامه ندارد و وظیفه و اولویت اول همه مسئولان است که در راستای اجرای این اولویت تصمیمات جدی بگیرند .
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه دولت برای حمایت از بخش تولید تصمیماتی گرفته و واردات قطعات اولیه تولید بدون ثبت سفارش انجام می شود، افزود: پاکستان سالانه ۶۰ میلیارد دلار واردات دارد که سهم ایران از این بازار حدود یک میلیارد دلار است و در این زمینه باید برنامه ریزی های لازم انجام شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: هیچ محدودیتی در زمینه صادرات کالا از کشور نداریم و فقط یک ملاحظه داریم و آن هم صادرات و خروج مواد غذایی و کالاهای اساسی است که ارز دولتی دریافت می کنند.
رحمانی به موضوع ثبت سفارش اشاره کرد و گفت: از هفته گذشته ثبت سفارش کالاها به استان ها تفویض شده و رضایت تجار را نیز در پی داشته و موضوع مبادلات تجاری را روان ساخته است و در صدد این هستیم که هر اختیاری که قابل تفویض باشد را با هدف تسریع در انجام امور به استان ها واگذار کنیم.

توسعه بخش معدن، اولویت استان سیستان و بلوچستان است
وی به پتانسیل های معدنی استان اشاره کرد و گفت: توسعه بخش معدن در استان سیستان و بلوچستان جزو اولویت های ماست و فعالیت های اکتشافی بسیار خوبی نیز توسط شرکت های دولتی به ویژه در زمینه مس در حال انجام است و اگر محقق شود به دنبال ایجاد صنایع پایین دستی در زمینه مس نیز هستیم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه گفت: امسال چند مأموریت در سطح وزارت در زمینه نوسازی صنایع، صنوف تولیدی، تأمین نقدینگی و صادرات تعریف شده است و در این زمینه هم اولویت استان باید مشخص شود.
وی به بازدید خود از شرکت گسترش صنایع بلوچ ایرانشهر اشاره کرد و گفت: بعد از سال ۹۴ سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) نوسازی این مجموعه را آغاز کرد و تمامی تجهیزات خریداری شده و نصب تجهیزات باقی مانده و هدف و برنامه برای این مجموعه تکمیل روند از پنبه تا پوشاک است که هزاران شغل ایجاد می کند و البته وزارت جهاد کشاورزی نیز باید در این زمینه همکاری لازم را داشته باشد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان به کارخانه تولید تایر خودرو در منطقه سیستان اشاره کرد و گفت: این طرح با کندی پیش می رود و سرعت پیشرفت کار پایین است و تسریع در عملیات در حال پیگیری است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: