کد خبر: ۴۴۸۴
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۷
کد پیشنهاد : ۵۶۱۳۰
تاریخ ثبت پیشنهاد : ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
باتوجه به همجواری ساختمان اداره تعزیرات حکومتی شهرستان مریوان استان کردستان با دریاچه زریوار و همچنین وقوع زلزله سال ۱۳۹۶ کرمانشاه، ملک مذکور مستهلک و غیرقابل سکونت گردیده است؛ لذا وزارت دادگستری تقاضای صدور مجوز فروش ساختمان مذکور را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارائه نموده است.

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» باتوجه به مجاورت ساختمان فعلی اداره تعزیرات حکومتی شهرستان مریوان استان کردستان با دریاچه زریوار، این ساختمان با مشکل نشست نامتقارن مواجه گردیده است. همچنین وقوع زلزله سال ۱۳۹۶ کرمانشاه و تداوم پس لرزه های آن باعث ایجاد تغییر مکان در بستر خاک و فونداسیون ساختمان های واقع در محدوده جغرافیایی ساختمان مذکور و در نتیجه ایجاد آسیب های جدی در بخش های مختلف ساختمان این اداره شده است. شواهد امر، نشان از بروز مشکلات جدی برای استحکام کلی ساختمان،‌ غیرقابل سکونت بودن و قریب الوقوع بودن حادثه ای با خسارت های مالی و جانی دارد.

لذا در این راستا وزارت دادگستری درخواست صدور مجوز فروش ساختمان مورد اشاره را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارائه نموده است تا از محل اعتبار حاصل از فروش آن بتوان در بخش های دیگر هزینه نمود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون