کد خبر: ۴۴۷۰
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۷
صفحه اول >> صفحه نخست >> عمومی
کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست هیئت دولت نسبت به بررسی مواد قانونی پیشنهادی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان قوانین مخل تولید، اقدام و نتایج تصمیمات را به این وزارت ابلاغ نمود.

اعلام نظر کمیسیون امور زیربنایی هیئت دولت در خصوص قوانین مخل تولید

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» وزارت صنعت، معدن و تجارت پس از انجام مطالعات و بررسی های لازم در راستای شناسایی قوانین مخل تولید، مهمترین آن ها را که نیازمند اصلاح می‌باشند در قالب سه ماده به همراه دلایل توجیهی جهت سیر مراحل بررسی و اعلام نظر هیئت وزیران ارائه نمود.

مواد قانونی مورد اشاره در کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست هیئت دولت مورد بررسی قرار گرفت و تصمیماتی به شرح ذیل مقرر شد:

 

 الف- ماده (۲۴) قانون معادن:

پیشنهاد وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت در خصوص اصلاح ماده فوق در کمیسیون امور زیربنایی هیئت دولت مطرح و دستگاه های اجرایی ذی ربط مکلف به اعلام نظر مستند و مستدل به استعلام این وزارت راجع به محدوده درخواستی و مورد مناقشه شدند.

 

ب- ماده (۶) قانون نظام مهندسی معدن:

ماده فوق در کمیسیون صنعت هیئت دولت بررسی و وزارت صنعت درخصوص اسامی جدید رشته های معادل رشته حذف شده،‌ مکلف به استعلام از وزارت علوم،‌ تحقیقات و فناوری و عمل برابر اعلام نظر این وزرات گردید.

 

ج- ماده (۱۲) قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی:

پیشنهاد اصلاح ماده مورد اشاره با توجه به نظر معاونت حقوقی رئیس جمهور مبنی بر کفایت ماده (۲۵) اصلاحی قانون معادن –مصوب ۱۳۹۰- و تأخر آن نسبت به ماده (۱۲) قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی –مصوب ۱۳۸۹- و همچنین پیشنهاد اصلاح ماده (۱۳) قانون مذکور، باتوجه به فاقد اثربودن از دستور کمیسیون خارج شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: