کد خبر: 4430
تاریخ انتشار: شنبه 4 اسفند 1397 - 09:48
نوع مصوبه: تصویب نامه
تاریخ ابلاغ: 1397/12/01
شماره مصوبه: 56282/160007
هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی و به استناد قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور، با تهاتر مطالبات اشخاص متقاضی از شرکت‌های دولتی مندرج در متن مصوبه مربوط با بدهی همان اشخاص به سازمان خصوصی‌سازی و سازمان امور مالیاتی کشور موافقت کرد.
موافقت هیئت وزیران با تهاتر مطالبات اشخاص حقیقی و حقوقی خصوصی و تعاونی از شرکت‌های دولتی

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» هیئت وزیران در جلسه ۲۸ /۱۱ /۱۳۹۷ به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی و به استناد بند (پ) ماده (۲) و ماده (۳) قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور - مصوب ۱۳۹۴- با تهاتر مطالبات اشخاص متقاضی از شرکت‌های دولتی مندرج در متن مصوبه مربوط با بدهی همان اشخاص به سازمان خصوصی‌سازی و سازمان امور ‌مالیاتی کشور موافقت کرد.

براساس این تصویب نامه،‌ شرکت های دولتی بدهکار مندرج در متن این مصوبه،‌ تا سقف تهاتر انجام شده،‌ جایگزین اشخاص بدهکار مربوط می شوند و مکلفند نسبت به پرداخت مبلغ مورد نظر به حساب درآمد عمومی کشور نزد خزانه داری کل کشور با هماهنگی سازمان امور مالیاتی کشور اقدام کنند.

گفتنی است به موجب قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور، دولت موظف است در صورت درخواست اشخاص حقیقی و حقوقی خصوصی و تعاونی، مطالبات خود از آنان را با بدهی شرکت­ های دولتی به آن ها، تهاتر کند. شرکت دولتی که به این ترتیب جایگزین بدهکار می‌شود، موظف است مبلغ بدهی تسویه ‌شده را به حساب درآمد عمومی نزد خزانه‌داری کل کشور واریز کند.

downlod

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف