کد خبر: ۴۳۹۸
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۷
کد پیشنهاد : ۵۶۰۷۶
تاریخ ثبت پیشنهاد : ۱۳۹۷/۰۹/۲۲
وزارت کشور پیشنهاد نموده است تا جهت تسهیل تبدیل روستا‌های واجد شرایط به شهر، اختیار حذف اجزاء عنوان روستا‌های مرکزبخشی دارای پیشوند و پسوند‌های عرفاً روستائی نظیر سفلی، علیا، پائین، بالا، جنوبی، شمالی و مانند آن به این سازمان تفویض شود.

ارائه درخواست تفویض اختیار حذف اجزاء عنوان روستاهای مرکز بخشی دارای پیشوند و پسوند به وزارت کشور

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» مطابق ماده (۱۳) قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری –مصوب ۱۳۶۲- به صورت عام تبدیل روستاهای واجد شرایط به شهر با پیشنهاد وزارت کشور و تصویب دولت میسر است.

براساس تبصره (۵) ماده (۴) قانون اصلاح موادی از قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری –مصوب ۱۳۸۹- روستاهای مرکز بخش با هر جمعیتی و بدون نیاز به تشریفات ماده (۱۳) شهر شناخته می شوند.

از آنجایی که بسیاری از روستاهای مشمول این حکم دارای پیشوندها و پسوندهای عرفاً روستائی نظیر سفلی، علیا، پائین، بالا، جنوبی، شمالی و مانند آن هستند شناسایی آن ها به عنوان شهر و ابلاغ آن، لزوماً باید با حذف این پیشوندها و پسوندها انجام پذیرد.

لذا جهت تسهیل این امر، وزارت کشور پیشنهاد نموده است تا اختیار حذف اجزاء عنوان روستاهای مرکزبخشی دارای پیشوند و پسوند عرفاً روستائی به این دستگاه تفویض شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون