کد خبر: ۴۳۶۵
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۷
صفحه اول >> صفحه نخست >> عمومی
پیشنهاد وزارت کشور با عنوان «توسعه و بهبود پایانه‌های مسافری و فراهم نمودن زمینه سرمایه گذاری بخش خصوصی» پس از بررسی در کمیسیون صنعت هیئت دولت، جهت بررسی دقیق با همکاری وزارت راه شهرسازی، رفع ابهام‌های موجود و تنظیم مجدد به این سازمان عودت داده شد.

بازگشت پیشنهاد توسعه و بهبود پایانه‌های مسافری به وزارت کشور جهت اصلاح و تنظیم مجدد

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» به استناد قانون اصلاح لایحه قانونی احداث پایانه های مسافربری و ممنوعیت تردد اتومبیل های مسافربری برون شهری در داخل شهر تهران و آئین نامه های اجرای مواد (۲) و (۶) آن، شهرداری ها می بایست پس از برنامه ریزی جهت احداث پایانه های مسافری، با هماهنگی وزارت راه و شهرسازی درخصوص ارائه خدمات به شرکت ها و تعاونی های مسافری بین شهری اقدام نمایند.

در همین راستا تاکنون طرح ها و اقدامات مختلفی توسط شهرداری ها صورت پذیرفته که بسیاری از آن ها به دلیل مشکلات مالی ناتمام مانده و به بهره برداری نرسیده است. از طرفی با توجه به پیشرفت هایی که در عرصه فناوری بوجود آمده امکان ایجاد کسب و کارهای مختلف و نوین نیز در این بخش از مدیریت شهری فراهم شده است.

لذا به منظور رفع مشکلات در زمینه توسعه و بهبود پایانه های مسافری و فراهم نمودن زمینه سرمایه گذاری بخش خصوصی، وزارت کشور پیشنهادی را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارائه نمود.

پیشنهاد فوق پس از بررسی در جلسه ۱۰ آذر ماه ۱۳۹۷ کمیته تخصصی کمیسیون امور زیربنایی،‌ صنعت و محیط زیست هیئت دولت و با موافقت نمایندگان وزارت کشور مقرر شد وزارت مذکور با همکاری وزارت راه و شهرسازی نسبت به بررسی دقیق موضوع و حل مشکلات مربوط با استفاده از ظرفیت های قانونی موجود و از طریق تعامل حداکثری بین دستگاهی اقدام و در صورت ضرورت طرح موضوع در هیئت وزیران، متن پیشنهادی در چهارچوب صلاحیت قانونی هیئت وزیران و با رعایت الزامات حقوقی مربوط تنظیم و به همراه دلایل و مستندات کافی ارائه شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: