کد خبر: ۴۳۳۷
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۷
نوع مصوبه : تصویب نامه
تاریخ تصویب : ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
شماره مصوبه : ۵۵۱۴۰/۱۲۱۶۸۵
هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با برگزاری گردهمایی بین‌المللی فارابی در سال ۱۳۹۷ توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری موافقت نمود.

به گزارش«پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت»  به موجب تبصره (3) ماده (1) قانون نحوه اعمال نظارت بر کاهش هزینه های غیرضرور و جلوگیری از تجمل گرایی - مصوب 1370-، برگزاری سمینارها، کنگره‌­ها، بزرگداشت‌ها، گردهمایی‌های بین المللی توسط دستگاه­‌های اجرایی تنها با تصویب هیئت وزیران و در مورد قوای مقننه و قضاییه با تأیید رییس هر قوه امکان پذیر است.

در اجرای تبصره یاد شده، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، با اشاره به اهمیت برگزاری گردهمایی بین المللی فارابی به عنوان یکی از رویدادهای تقویمی ثابت و مهم علوم انسانی طی دهه گذشته در کشور، خواستار صدور مجوز برگزاری دهمین گردهمایی بین المللی فارابی ویژه تحقیقات علوم انسانی و اسلامی در سال 1397 توسط هیئت وزیران شده است.

بر این اساس هیئت وزیران درجلسه 14 آذر 1397 به استناد تبصره (3) ماده (1) قانون نحوه اعمال نظارت بر کاهش هزینه‌های غیرضرور و جلوگیری از تجمل گرایی - مصوب 1370 با برگزاری گردهمایی بین‌المللی فارابی در سال 1397 توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و با رعایت سایر قوانین و مقررات مربوط موافقت نمود.

 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون