کد خبر: 4281
تاریخ انتشار: چهارشنبه 26 دی 1397 - 16:18
نوع مصوبه: تصویب نامه
تاریخ ابلاغ: 1397/10/25
شماره مصوبه: 56167/141735
هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت صمت، با ثبت سفارش و واردات مواد اولیه، قطعات و ملزومات ضروری خطوط تولید تا سقف ۳۰۰ میلیون دلار به صورت بدون انتقال ارز برای تسهیل در فرآیند تولید داخلی تا پایان ۱۳۹۸ با اعلام منشأ ارز به بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران جهت ترخیص کالا موافقت کرد.

موافقت هیئت دولت با ثبت سفارش و واردات مواد اولیه و قطعات، تجهیزات و ماشین آلات خط تولید به صورت واردات در مقابل صادرات

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» وزارت صنعت، معدن و تجارت به منظور رفع مشکلات واحدهای تولیدی و اخذ مجوز لازم جهت ثبت سفارش و واردات مواد اولیه و قطعات، تجهیزات و ماشین آلات خط تولید به صورت واردات در مقابل صادرات، متن پیشنهادی مربوط را که به تأیید وزیر امور اقتصادی و دارایی رسیده است، جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارائه نمود.

براساس متن پیشنهادی، ردیف تعرفه های کالاهای مذکور توسط وزارت مورد اشاره، احصاء و جهت ترخیص به گمرک جمهوری اسلامی ایران ابلاغ خواهد گردید.

لذا در این راستا هیئت وزیران در جلسه ۱۹ /۱۰ /۱۳۹۷ به پیشنهاد این وزارت، با ثبت سفارش و واردات مواد اولیه، قطعات و ملزومات ضروری خطوط تولید تا سقف ۳۰۰ میلیون دلار به صورت بدون انتقال ارز برای تسهیل در فرآیند تولید داخلی تا پایان ۱۳۹۸ با اعلام منشأ ارز به بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران جهت ترخیص کالا موافقت کرد.

downlod

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف