کد خبر: ۴۲۵۹
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۷
کد پیشنهاد : ۵۵۸۰۷
وزارت کشور پیشنهاد اصلاح درصد فوق العاده جذب کارکنان شهرداری‌ها در سطوح مختلف را به هیئت دولت ارسال کرده که در کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک دفتر هیئت دولت در حال بررسی است.

پیشنهاد وزارت کشور در خصوص اصلاح درصد فوق العاده جذب کارکنان شهرداری‌ها

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» بر اساس بررسی های تطبیقی انجام شده اختلاف گسترده‌ای میان احکام کارگزینی و حقوق و مزایای مستمر کارمندان رسمی، پیمانی و قراردادی شهرداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی مختلف وجود دارد.

این اختلاف تبعات نامطلوبی همچون "کاهش سطح انگیزه و افزایش احساس تبعیض و نارضایتی نیروی انسانی شهرداری ها"، "افزایش موج تقاضای نیروهای کارآمد جهت خروج از شهرداری ها در قالب ماموریت به سایر دستگاهها" و "تشدید مشکلات و معضلات معیشتی به ویژه تهدید آتیه بازنشستگان شهرداری‌ها" را موجب شده است.

از طرفی این کارکنان، با توجه به سطح بسیار نازل حقوق و مزایا در معرض آسیب پذیری جدی قراردارند.

با توجه به مراتب فوق و به منظور کاهش تفاوت و در راستای ایجاد عدالت در نظام پرداخت کارکنان و نگهداری نیروهای متخصص در شهرداری‌ها، وزارت کشور پیشنهاد اصلاح درصد فوق‌العاده جذب کارکنان شهرداری‌ها در سطوح مختلف به استناد ماده (6) قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت به جهت بررسی و تصویب در هیئت وزیران ارائه نموده است.

هم‌چنین پیشنهاد شده، مبالغ پرداختی به کارکنان قراردادی انجام کار معین و مشاغل کارگری قراردادی در شهرداری‌ها به میزان 20 درصد تحت عنوان سایر در سقف اعتبارات مصوب شهرداری ها افزایش می یابد.

این پیشنهاد هم اینک در کمیسیون اموراجتماعی و دولت الکترونیک دفتر هیئت دولت در حال بررسی است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون