کد خبر: ۴۲۱۶
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۷
کد پیشنهاد : ۵۵۹۳۰
تاریخ ثبت پیشنهاد : ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
وزارت کشور به منظور رفع مشکلات در زمینه توسعه و بهبود پایانه‌های مسافری و فراهم نمودن زمینه سرمایه گذاری بخش خصوصی، پیشنهادی را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارائه نموده است.

ارائه پیشنهاد توسعه و بهبود پایانه‌های مسافری و فراهم نمودن زمینه سرمایه گذاری بخش خصوصی

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» به استناد قانون اصلاح لایحه قانونی احداث پایانه های مسافربری و ممنوعیت تردد اتومبیل های مسافربری برون شهری در داخل شهر تهران و آئین نامه های اجرای مواد (2) و (6) آن، شهرداری ها می بایست پس از برنامه ریزی جهت احداث پایانه های مسافری، با هماهنگی وزارت راه و شهرسازی درخصوص ارائه خدمات به شرکت ها و تعاونی های مسافری بین شهری اقدام نمایند.

در همین راستا تاکنون طرح ها و اقدامات مختلفی توسط شهرداری ها صورت پذیرفته است که متأسفانه بسیاری از آن ها به دلیل مشکلات مالی ناتمام مانده و به بهره برداری نرسیده است. از طرفی با توجه به پیشرفت هایی که در عرصه فناوری بوجود آمده امکان ایجاد کسب و کارهای مختلف و نوین نیز در این بخش از مدیریت شهری فراهم شده است.

لذا به منظور رفع مشکلات در زمینه توسعه و بهبود پایانه های مسافری و فراهم نمودن زمینه سرمایه گذاری بخش خصوصی، وزارت کشور پیشنهادی را به شرح متن پیوست جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارائه نموده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون