کد خبر: ۴۲۱۵
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۷
کد پیشنهاد : ۵۵۹۲۹
تاریخ ثبت پیشنهاد : ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
وزارت کشور با همکاری وزارت خانه‌های نیرو، جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی و سازمان حفاظت محیط زیست، آیین نامه اجرایی ماده (۲۲) قانون هوای پاک را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارائه نموده است.

بررسی آیین نامه اجرایی ماده (۲۲) قانون هوای پاک در کمیسیون صنعت دفتر هیئت دولت

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» براساس ماده (22) قانون هوای پاک –مصوب 1396- حداکثر تا 10 سال پس از ابلاغ این قانون، شهرداری های شهرهای بالای 50 هزار نفر جمعیت موظفند با همکاری وزارت نیرو و ادارات منابع طبیعی شهرستان، سرانه فضای سبز خود را حداقل به 15 مترمربع برسانند. تولید و تأمین نهال مورد نیاز (گونه های با نیاز آب کم، مقاوم و بومی) بر عهده ادارات منابع طبیعی و عملیات کاشت، نگهداری و بهره برداری بر عهده شهرداری ها می باشد. وزارت نیرو موظف به تأمین منابع آب مورد نیاز از محل پساب شهر ذی ربط، مشروط به استفاده از روش های نوین آبیاری توسط شهرداری می باشد.

آیین نامه اجرایی این ماده، ظرف مده شش ماه از تاریخ ابلاغ این قانون توسط وزارت کشور با همکاری وزارت خانه های نیرو، جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی و سازمان حفاظت محیط زیست تهیه می شود و به تصویب هیئت وزیران می رسد.

لذا در این راستا وزارت کشور، آیین نامه اجرایی ماده فوق را با همکاری دستگاه های مربوطه، تهیه و جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارائه نموده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون