کد خبر: ۴۲۱۳
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۷
صفحه اول >> صفحه نخست >> جلسه
در جلسه اصلی کمیسیون فرهنگی دفتر هیئت دولت که روز یکشنبه ۶ آبان ۱۳۹۷ برگزار شد، مجوز برگزاری دو کنفرانس بین المللی به وزارت دادگستری و علوم، تحقیقات و فناوری داده شد.

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» در جلسه اصلی کمیسیون فرهنگی، مجوز برگزاری دهمین جشنواره بین المللی (همایش) فارابی ویژه تحقیقات علوم انسانی و اسلامی در سال 1397 به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری داده شد.

اعضا کمیسیون فرهنگی با برگزاری گردهمایی بین المللی فارابی در سال موافقت نموده و مقرر شد گردهمایی‌های بین المللی از جمله فارابی، خوارزمی و ... از حیث تحقق اهداف و همپوشانی اهداف، صرفه جویی در هزینه ها، دوسالانه شدن و ... مورد بازنگری و بررسی قرار گیرند.

هم چنین، در این جلسه درخواست وزارت دادگستری برای مجوز برگزاری کنفرانس بین‌المللی (همایش) حقوق کودک تصویب شد.

اعضا کمیسیون فرهنگی با برگزاری گردهمایی بین المللی حقوق کودک توسط وزارت دادگستری در آذر ماه 1397 و با قید صرفه جویی موافقت نمودند.

دستور سوم این جلسه مربوط به بررسی آیین‌نامه تبلیغات در حوزه پولی و بانکی کشور (در اجرای تکلیف مقرر در بند (ت) ماده (14) قانون برنامه ششم توسعه) بود که این آیین نامه از ماده 4 تا پایان ماده 17 بررسی و تصویب شد و ادامه بررسی به جلسه آتی موکول شد.

گفتنی است، پیشنهادات مصوب در کمیسیون اصلی فرهنگی دفتر هیئت دولت در جلسه هیئت وزیران مطرح می شوند.

جلسه اصلی کمیسیون فرهنگی به ریاست سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، و دبیری دکتر طالبی و با حضور  علی اصغر مونسان، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش، سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، اشرف بروجردی ، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران، منصور غلامی ، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان، معصومه ابتکار ، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده و نمایندگان وزارت دادگستری و بانک مرکزی روز یکشنبه 6 آبان 1397 در سالن شهید بهشتی نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.

 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: