کد خبر: ۴۲۰۸
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۷
نوع مصوبه : تصویب نامه
تاریخ تصویب : ۱۳۹۷/۰۸/۰۹
شماره مصوبه : ۵۵۹۱۸/۱۰۵۶۸۷
هیئت وزیران به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور و به استناد اصل (۱۳۹) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران با ارجاع اختلاف‌های ناشی از اجرا یا تفسیر قرارداد‌های مربوط به طرح‌های عمرانی دستگاه‌های اجرایی با پیمانکاران و مشاوران به شرح زیر برای داوری به شورای عالی فنی سازمان برنامه و بودجه کشور با توجه به تعیین شورای مذکور به عنوان مرجع داوری موافقت کرد.

به گزارش«پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» مطابق اصل (139) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، ارجاع دعاوی راجع به اموال عمومی و دولتی ‏ به داوری در هر مورد موکول به تصویب‏ هیئت وزیران و اطلاع مجلس شورای اسلامی است. این حکم در ماده (457) قانون آیین دادرسی دادگاه های عمومی و انقلاب (در امور مدنی)  مصوب 1379- نیز تکرار شده است.

در این راستا سازمان برنامه و بودجه کشور با توجه به صلاحیت هیئت وزیران در ارجاع اختلافات به داوری و تصمیم‌گیری هیئت وزیران جهت ارجاع تعدادی از اختلافات برای داوری به شورای عالی فنی سازمان مذکور، به منظور ارجاع تعداد دیگری از اختلافات  ناشی از اجراء یا تفسیر قراردادهای مربوط به طرح‌های عمرانی دستگاه‌های اجرایی با پیمانکاران و مشاوران برای داوری به شورای مذکور، خواستار صدور مجوز توسط هیئت وزیران شده است.

بر این اساس هیئت وزیران در جلسه 9 /8 /1397 به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور و به استناد اصل (139) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ، با ارجاع اختلاف‌های ناشی از اجرا یا تفسیر قراردادهای مربوط به طرح‌های عمرانی دستگاه‌های اجرایی با پیمانکاران و مشاوران به شرح زیر برای داوری به شورای عالی فنی سازمان برنامه و بودجه کشور با توجه به تعیین شورای مذکور به عنوان مرجع داوری موافقت نمود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون