کد خبر: ۴۲۰۷
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۷
نوع مصوبه : تصویب نامه
تاریخ تصویب : ۱۳۹۷/۰۸/۰۶
شماره مصوبه : ۴۹۴۷۱/۱۰۵۶۸۴
هیئت وزیران با پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت و به استناد ماده (۱۱۷) قانون محاسبات عمومی کشور با انتقال مالکیت ۵۰ هکتار از اراضی واقع در ناحیه صنعتی دهک به شرکت شهرک ‏های صنعتی تهران موافقت نمود.

انتقال مالکیت ۵۰ هکتار از اراضی واقع در ناحیه صنعتی دهک به شرکت شهرک‏ های صنعتی تهران

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» در راستای اجرای ماده واحده قانون حمایت از نواحی صنعتی روستایی - مصوب 1384 و آیین ‏نامه اجرایی آن (موضوع تصویب ‏نامه شماره 116002/ت35253هـ مورخ 18 /9 /1385 هیئت وزیران) و پیرو توافق‏نامه بین سازمان جهاد کشاورزی و شرکت شهرک‏ های صنعتی استان تهران، نواحی صنعتی آیینه ورزان دماوند، کوثر اشتهارد، بیجین ری، کتالان فیروزکوه و دهک شهریار به آن شرکت انتقال گردید.

با عنایت به اینکه ناحیه صنعتی دهک در اثر توسعه شهری در محدوده حریم شهر واقع گردیده و از سوی دیگر، امکان انتقال سند از جانب سازمان راه و شهرسازی به شرکت شهرک های صنعتی استان تهران میسر نگردید لذا با توجه به اهمیت و ضرورت اخذ اسناد مالکیت ناحیه مذکور و در اجرای ماده (69) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، پیگیری جهت صدور سند مالکیت از طریق اداره کل اموال دولتی انجام پذیرفت والنهایه سند قطعی اراضی مزبور، به نام دولت جمهوری اسلامی ایران به نمایندگی وزارت صنعت، معدن و تجارت (شرکت شهرک ‏های صنعتی تهران) صادر گردید.

با توجه به اینکه در متن سند صادره هرگونه واگذاری بعدی منوط به تصویب هیئت وزیران گردیده است لذا امکان انتقال آن به صنعتگران و یا ترهین اراضی نزد بانک‏ های عامل میسور نمی‏ باشد و این امر مشکلات عدیده ‏ای را برای صنعتگران موجب گردیده است. لذا در راستای اجرای وظایف قانونی شرکت شهرک ‏های صنعتی تهران و لزوم حمایت از صاحبان صنایع و به منظور ترهین یا انتقال مالکیت، وزارت صنعت، معدن و تجارت پیشنهاد نموده تا وفق ماده (117) قانون محاسبات عمومی کشور، موضوع اصلاح سند مالکیت اراضی مورداشاره، در قالب تقاضای انتقال مالکیت به نام شرکت شهرک ‏های صنعتی استان تهران به تصویب هیئت وزیران برسد.

بر این اساس هیئت وزیران در جلسه 6 /8 /1397 به پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت و به استناد ماده (117) قانون محاسبات عمومی کشور با انتقال مالکیت 50 هکتار از اراضی واقع در ناحیه صنعتی دهک به شرکت شهرک‏های صنعتی تهران موافقت نمود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون