کد خبر: ۴۱۸۹
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۷
کد پیشنهاد : ۵۵۸۷۴
پیشنهاد برگزاری اولین گردهمایی بین‌المللی حقوق کودک و کنفرانس منطقه‌ای عدالت برای کودکان و نوجوانان در آذر ماه سال جاری توسط وزارت دادگستری به هیئت دولت ارائه شده است.

درخواست مجوز برگزاری کنفرانس بین المللی حقوق کودک و کنفرانس منطقه‌ای عدالت برای کودکان و نوجوانان

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» با توجه به اهمیت موضوع حقوق کودک در کشور، وزارت دادگستری در نظر دارد تا اولین گردهمایی بین‌المللی حقوق کودک و کنفرانس منطقه‌ای عدالت برای کودکان و نوجوانان را در آذر ماه سال جاری با همکاری برخی سازمان‌های بین‌المللی و ملی برگزار نماید.

هدف از برگزاری این همایش ارائه دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران در حوزه حقوق کودک و همچنین بهره‌مندی از تجارب بین‌المللی روز در این عرصه است.

از آنجایی که جمهوری اسلامی ایران در حوزه حقوق کودکان و نوجوان به عنوان یکی از مهمترین مصادیق حقوق بشر، در مقایسه با کشورهای منطقه و حتی برخی کشورهای اروپایی، به ویژه در حوزه دادرسی عادلانه، در سال‌های اخیر جایگاه مطلوبی کسب نموده است، مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک، در راستای ارائه دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران و همچنین استفاده از تجارب سایر کشور ها در حوزه حقوق کودک در نظر دارد اولین کنفرانس بین المللی حقوق کودک و کنفرانس منطقه‌ای عدالت برای کودکان و نوجوانان را با همکاری دستگاه‌های دولتی و غیردولتی از جمله معاونت امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری، وزارت امورخارجه، وزارت ورزش و امور جوانان و با حضور نمایندگان ویژه سازمان ملل، جمعی از وزرای دادگستری و حقوق بشر کشورهای منطقه و اساتید دانشگاه و متخصصان حوزه کودک برگزار نماید.

بر همین اساس و با توجه به آیین‌نامه نحوه برگزاری گردهمایی‌های بین‌المللی مصوب 1383، وزارت دادگستری پیشنهاد برگزاری این کنفرانس را جهت طی مراحل بررسی و تصویب به هیئت محترم وزیران ارائه نموده است.

 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون