کد خبر: ۴۱۶۲
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۷
تاریخ ابلاغ : ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
شماره مصوبه : ۵۵۸۷۲/۹۹۹۶۵
هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت نفت، از ابتدای آبان ماه سال ۱۳۹۷ نرخ تسعیر ارز برای محاسبه قیمت خوراک پالایشگاه‌ها (نفت خام و میعانات گازی) و فرآورده‌های تحویلی از پالایشگاه‌ها به شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران (پنج فرآورده اصلی و سوخت هوایی)، برابر با متوسط ماهانه نرخ ارز در سامانه نیما تعیین کرد.

تعیین نرخ تسعیر ارز برای محاسبه قیمت خوراک پالایشگاه ها و فرآورده‌های تحویلی از پالایشگاه‌ها

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» از ابتدای آبان ماه سال ۱۳۹۷ نرخ تسعیر ارز برای محاسبه قیمت خوراک پالایشگاه‌ها (نفت خام و میعانات گازی) و فرآورده‌های تحویلی از پالایشگاه‌ها به شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران (پنج فرآورده اصلی و سوخت هوایی)، برابر با متوسط ماهانه نرخ ارز درسامانه نیما خواهد بود.
همچنین قیمت‌گذاری مواد اولیه قیر (VB) دریافتی از پالایشگاه‌ها برای تحویل قیر رایگان موضوع بند (هـ) تبصره (۱) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور بر مبنای نرخ تسعیر دلار (۰۰۰ ر. ۴۲) ریال و مابه‌التفاوت آن با متوسط ماهانه نرخ تسعیر مورد عمل در سامانه نیما با پالایشگاه‌ها محاسبه خواهد شد.
به منظور جلوگیری از تغییر نرخ روغن موتور و همچنین شوینده‌ها، برش روغن (لوب‌کات) و نفت سفید تحویلی از پالایشگاه‌ها به کارخانه‌های روغن‌سازی و کارخانه‌های تولید آلکیل بنزن خطی از نفت سفید (LAB)، بدون تأثیر تسعیر نرخ ارز بر مبنای نرخ تسعیر دلار (۰۰۰ ر. ۴۲) ریال و مابه‌التفاوت آن با متوسط ماهانه نرخ تسعیر مورد عمل در سامانه نیما با پالایشگاه‌ها محاسبه خواهد شد.
این مصوبه در جلسه ۲۲ مهر ۱۳۹۷ به تصویب هیئت وزیران رسیده است.

 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون